Gündem

Kahramanmaraş’taki Kuran Kursu’nda çocuğa şiddet skandalı!

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, görenlerin dehşete kapıldığı bir görüntü yayınladı.  Kahramanmaraş'ta bir Kuran kursunda gerçekleştiği ileri sürülen görüntülerde bir çocuğun kemerle dövüldüğü görüldü. Öztunç bahsi geçen görüntüleri; "Bu görüntüler az önce memleketim Elbistan’daki Bedirefendi Kuran kursunda çekildi" diyerek sosyal medya hesabından paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, küçük yaşta bir çocuğun kemerle dövüldüğü görüntüyü “Bu görüntüler az önce memleketim Elbistan’daki Bedirefendi Kuran kursunda çekildi. Diyanete bağlı kuran kursunda çocuklarımıza yapılan bu davranışı onaylayan hiçbir hemşerim olamaz. Atatürk’e hakaret eden Diyanet işleri başkanı bunun hesabını sor ve millete bilgi ver.” notuyla paylaştı.

Görüntülerin yayılmasından sonra bir açıklama da Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan geldi. Kendine ait sosyal medya  hesabından konuyla ilgili soruşturma başlatılması talimatını verdiğini bildiren Erbaş; “Bugün sosyal medya ve farklı mecralarda yayınlanan ve Kahramanmaraş Elbistan ilçemizdeki bir Kuran Kursu’nda yaşandığı belirtilen görüntülerin ardından derhal ilgili birimlerimize soruşturma başlatılması talimatını verdim.

Gözaydınlığımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik onların onurunu hiçe sayan, haklarına göz diken ve şiddete başvuran hiçbir anlayış asla tasvip edilemez. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım” açıklamasını yaptı.