DepremlerGündem

Kahramanmaraş’ta korku dolu anlar: Şiddetli deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan son dakika bilgisine göre Kahramanmaraş’ta deprem meydana geldi. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen şiddetli depremler 10 ilde yıkıntıya sebep verirken binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Artçıların sürdüğü deprem bölgesinden yine bir deprem haberi geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş’ın onikişubat ilçesinde gece saatlerinde deprem meydana geldiğini duyurdu.

SABAHA KARŞI DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yaptığı açıklamaya göre Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde saat 05.5’te 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 05.53’te gerçekleşen deprem yerin 6.95 kilometre derinliğinde meydana geldi.

AFAD depremin yaşanmasının ardından resmi sosyal medya hesabından “Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki artçı deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Gelişmeleri takip ediyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.