Manşet

Kafe ve restoranların açılması hakkında Bakan Koca’dan son dakika açıklaması!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılan kafe ve restoranların ne zaman açılacağı merak ediliyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün konuya ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada, “Salgının seyri kafe ve restoran açılışlarını belirleyecek. Mart ayından itibaren de illeri bazında bir takım kısıtlamaları kaldırmak veya artırmak gerekebilir.” İfadeleri kullanıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kısıtlamalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çok yakında hayatı planlamanın mümkün olduğunu söyleyen Bakan Koca, “Bilim Kurulu üyelerimizin görüşü, vaka artışları devam ederken kısıtlamaları kaldırmakta acele etmemekten yana. Yeni tedbirler alınmayacak. Uygulanan tedbirler devam edecek.” İfadelerini kullandı.

Bazı illerde kısıtlamalar kaldırılabilir veya arttırılabilir

Muhabirlerin kafe ve restoranların ne zaman açılacağı ile ilgili sorusuna da cevap veren Bakan Koca şöyle dedi:

“Salgının seyri kafe ve restoran açılışlarını belirleyecek. Mart ayından itibaren de illeri bazında bir takım kısıtlamaları kaldırmak veya artırmak gerekebilir. Bilim kurulu bunu çalışıyor, önümüzdeki bir iki hafta içerisinde de açıklamış oluruz. Bölgesel bazda birtakım kısıtlamaları gevşetmek öneri olabilir.”