Magazin

Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili sevenlerine haber var!

Hafta sonunda ani bir şekilde fenalaşan Kadir İnanır, Muğla’dan ambulansla Denizli’ye getirilmişti.

Aciliyetle ameliyata alındı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmiş olan 72 yaşındaki usta sanatçı, bir gün sonra da aniden beyin kanaması geçirmişti. Ameliyata alınan Kadir İnanır, başarılı geçen operasyon sonrasında yoğun bakıma alınmıştı.

İnanır’ın hayat arkadaşı Jülide Kural, usta sanatçının sağlık durumuna dair yeni açıklamalarda bulundu. Kadir İnanır’ın yoğun bakımdaki tedavisinin olumlu sonuç vermesi sonrasında normal odaya alındığını ifade eden Kural, gönderisinde şunları söyledi:

“Normal odada tedavisi devam ediyor”

“Bildiğiniz gibi Kadir İnanır, bir operasyonun ardından yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam etmekteydi. 25 Kasım itibarıyla tüm veriler olumlu yönde seyrettiğinden normal odaya alınmıştır.

Zihin ve beden fonksiyonları tümüyle sağlıklıdır. Doğal olarak bu zorlu sürecin yorgunluğu devam etmektedir fakat Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nin elbette başta doktorları olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının emeği, özeni ve sevgisiyle bu süreci de büyük bir hızla olumluya dönüştürmektedir.

“Hastaneye ziyaretçi kabul edilmiyor”

Pandemi sebebi ve sürecin hassasiyetinden dolayı maalesef ki ziyaretçi kabul edilemiyor. Bundan dolayı sevenlerinin anlayışına sığınıyoruz.

“Sevgi emektir”

Usta sanatçının doktorlarıyla sohbeti esnasındaki bir sözünü de aktaran Jülide Kural, “Sevgi emektir… Sözünün doğruluğunu bir kez daha anlıyorum’ dedi. Sevgi emektir! Saygılarımla…” şeklinde konuştu.