Testosteronun vücutta etki şekli bazı ilginç cinsiyet farklılıklarına işaret etmektedir

Testosteron ilke erkek seks hormonudur. Erkeklerin kadınlardan daha fazlası var ama kadınların da testosteronu var! Aslında, testosteronun vücutta etki şekli bazı ilginç cinsiyet farklılıklarına işaret etmektedir.

Kadın ve Erkek 09.11.2018, 00:53
Testosteronun vücutta etki şekli bazı ilginç cinsiyet farklılıklarına işaret etmektedir

Kadın korpus kallozum erkeklerden% 25 daha büyüktür. Bu, kadınların hisler ve gerçekler arasında kolayca geri dönme eğilimi gösterdiği anlamına gelir.

Erkekler adım adım düşünmeyi, bir gerçeği bir anda işlemeyi sever. Başka bir deyişle, erkekler düz çizgileri düşünürken, kadınlar sürekli olarak fikirleri bağlayan ağlarda düşünürler.

Aha! Moment: Erkeklerin doğrusal düşünmesi, kadınların web-benzeri düşünmekten daha iyi ya da daha kötü değil, ama son derece yararlıdır. Bir erkeğin daha küçük korpus kallozumunu ve bir kadının daha büyük olanını kullanmalıyız.

Vaka Çalışmaları: Bir projeye odaklanmanız veya son tarihte çalışmanız gerekiyor mu? Bir adamın korpus kallozumundan faydalanın. “Büyük resmi” düşünmek ve olası ihtimalleri düşünmek mi gerekiyor? Bir kadının korpus kallozumundan faydalanın.

Erkekler odaklanma, gereksiz veriden kurtulma ve tam buharı ileriye doğru iterek son derece iyidir.

Kadınlar bütünsel düşüncede inanılmaz derecede iyidir, fikirleri bağlamsallaştırır, yeni bağlantılar kurar ve yeni faktörleri belirler.

Testosteron ilke erkek seks hormonudur. Erkeklerin kadınlardan daha fazlası var ama kadınların da testosteronu var! Aslında, testosteronun vücutta etki şekli bazı ilginç cinsiyet farklılıklarına işaret etmektedir.

Erkekler kadınlara göre 20 ila 30 kez daha fazla testosteron üretir.

Erkekler başarılı hissetmek için testosteron seviyelerini doldurmalıdır.

Her ne kadar kadınlar ve erkekler testosterona sahip olsa da, strese yanıt verirken farklı şekilde işlenir.

Aha! Moment: Erkekler başarılı olduklarında, bir çok testosteronu vardır. Bir gerileme yaşadıklarında, testosteronu kaybederler. Bu, kayıp veya başarısızlıktan sonra mağazalarını yenilemek için zamana ihtiyaç duydukları anlamına gelir.

“Normal testosteron seviyeleri erkeklerde başarı hislerine bağlıdır. Erkeklerde zorluk veya başarısızlıkla karşılaştıklarında, testosteron seviyeleri düşmeye başlar ve alçaltılmış ruhları tecrübe edecek, hatta seviyeleri doldurulana kadar depresyonda hissedecektir. ”-Annis & Nesbitt

Vaka Çalışmaları: Bu yüzden erkekler uzun, zor bir günün ardından mekana ihtiyaç duyuyor. Kadınlardan farklı olarak, sıklıkla sosyal destek arayışında bulunmazlar ya da düşüncelerini dile getirme ihtiyacı duyarlar.

“Bu dinamik ayrıca erkeklerin sık sık zor bir sorunu görmezden gelmelerinin nedenini de tanımlamaktadır. Meseleden kaçınmak ya da kapanmak, bu meseleyi, genellikle yalnızlık içinde düşünmek için zaman verir. Bu, erkeklerin testosteron seviyelerini telafi etmelerine ve yenilemelerine, zihinsel güç kazanmalarına ve sorunun üstesinden gelmelerine olanak tanır. ”-Annis & Nesbitt

Kadınlar, bir erkeğin 'kapatılmasının' kaçınma ya da durgunluk olarak yanlış yorumlayabileceğini, ancak aslında bu sorunu işleyebilmeleri için kimyalarını doğru bir şekilde alıyorlar.

Erkekler kendilerini geri çekilmek için zaman ayırmalı.

Kadınlar, işlemek için zamana ihtiyacı olan erkeklerle sabırlı olmaları gerekir.

Oksitosin, sosyal bağlılığı hissetmemize yardımcı olan kimyasaldır. Sosyal etkileşimlerimiz için son derece önemlidir. Hem erkekler hem de kadınlar üretiyor ve bağlantı kurması gerekiyor. Bir çok oksitosin, insanlar arasında daha fazla güven ve uyum olduğu anlamına gelir.

Hem erkeklerde hem de kadınlarda oksitosin kan basıncını ve korku hislerini azaltır.

Kadınlarda oksitosin, rahatlatıcı bir konuşma sırasında artabilir ve yok sayılmış veya terk edilmiş hissetmeye yanıt olarak azalır.

Erkekler de stres seviyelerini azaltmak için oksitosine ihtiyaç duyarlar. HOWEVER, erkeklerde çok fazla oksitosin aslında testosteron seviyesini düşürür ve streslerini artırır! Ne…!?!?

Aha! Moment: Erkekler oksitosin dengesine ihtiyaç duyarlar. Stresli bir sohbete sahip olsaydı, sık sık ikna etmek ve yeniden gruplandırmak için yalnızlık ya da yalnızlık ararlar.

Vaka Çalışmaları: Hazır değilse, bir erkeği “konuşmaya” zorlama. Öte yandan erkekler, zorlukla konuşarak ve duygularını işlemesine izin vererek stresli bir kadına yardım edebilirler.

İnsanlar olarak, stresli olduğumuzda kortizol üretiriz - bu bizim için doğal ve iyidir. Glikoz seviyelerinin stabilize edilmesine yardımcı olur ve metabolizmayı ve kan basıncını düzenler. Fakat çok uzun süre çok fazla kortizol vücut için kötüdür. Aslında, çok fazla kortizol bilişsel performansı yavaşlatabilir ve açıkça düşünmeyi zorlaştırabilir.

Çalışmalar, kadın kortizol düzeylerinin işteki erkeklerden iki kat daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Kadın kortizol düzeyleri evde erkeklerin dört katıdır!

Kadınlar başkalarıyla işleyemez ya da işbirliği yapamadıklarında, yeterli oksitosin üretmezler. Bu onların stresden kurtulmalarını zorlaştırır.

Aha! Moment: Kadınlar iyileşemedikleri kötü stres döngülerine girerler.

“Kadınlarda oksitosin üreten aktiviteler, kortizol düzeylerini düşürmek ve stresi azaltmak için çalışır. Ancak kadınlar işyerinde işbirliği yapamadığında veya kişisel yaşam olaylarına ve ihtiyaçlarına katlanmak için yeterli zamana sahip olmadığında, stres ve kaygı onların rahatlama ve kendilerini toplama yeteneklerinin ötesinde artacaktır. Stresdeki bu artış, kadın sistemlerinde testosteron üretimini uyaran ve oksitosin üretme kabiliyetlerini engelleyen ve böylece stres döngüsünü devam ettiren kortizolün acele edilmesiyle ortaya çıkar. ”-Annis & Nesbitt

Vaka Çalışmaları: Kadınlar erkeklerden farklı olarak iyileşir, ancak her iki cinsiyette de kortizol indükleyici bir olaydan sonra telafi edilmesi için zamana ihtiyaç vardır. İnsanların işlerine yardım etmek için zamana ihtiyaçları vardır . Kadınların onlara yardım etmeleri için birilerine ihtiyaçları var .

“Yüksek kortizol seviyeleri, erkeklerde de testosteron seviyelerini tüketerek kan basıncını, kaygılarını, sinirliliklerini ve yorgunluklarını artırarak, drenaj etkisi yaratabilir. Ayrıca erkeklerde kilo almaya da neden olabilir. ”

Yorumlar (0)