Saç dökülmesi problemine çözüm! Eğer bu besinleri düzenli olarak tüketirseniz...

Saç dökülmesinin bir çok etkeni var. Kimilerinde genetik olarak görülse de kimilerinde strese dayalı olarak görülür. Düzenli beslendiğinizde ve dikkat ettiğinizde sağlıklı saçlara kavuşmak çok da zor değil. Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız haberimizin detayında sizler için bu besinleri derledik...

Kadın ve Erkek 25.05.2019, 22:38
Saç dökülmesi problemine çözüm! Eğer bu besinleri düzenli olarak tüketirseniz...

Saç dökülmeleriniz genetik olarak değilse eğer bu 6 besinin değeri oldukça yüksek ve düzenli tükettiğiniz halde eski gür saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Besinlerde bulunan vitamin, mineral ve proteinler kan yoluyla saç köklerine kadar ulaşır. Köklere giden bu vitamin ve mineraller saç köklerini koruyarak güçlenmelerine yardımcı olur. Eğer sağlıksız besleniyorsanız saçlarınız da bundan etkilenecektir; kuru, kırılmış uçlar, mat görüntünün yanı sıra dökülmeler de gerçekleşecektir.

HAVUÇA vitamini yönünden son derece zengin olan havuç, sağlıklı bir saç derisi için gerekli olan sebum üretimini destekler. Sebum olmazsa kepek sorunu yaşanabilir. Kışın bol bol salatalarınıza ilave ederek tüketebilirsiniz.

ISPANAKİçeriğindeki demir, beta karoten, A ve C vitamini sayesinde saç köklerini güçlendirir ve saç derisini nemlendirir. Ispanaktaki demir saçlarımız için önemli bir mineral kaynağıdır ve vücuttaki demir eksikliği saç dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden en az haftada bir kez ıspanak tüketmeye özen gösterin.


SOMONOmega-3 kaynağı olan somon, düzenli tüketildiğinde saçlara parlaklık kazandırır ve saç köklerini güçlendirir.

YOĞURTPantotenik asit içeren yoğurt, saç dökülmesini yavaşlatır. Aynı zamanda bu vitamin saç derisindeki kan akımını hızlandırarak saç derisini korur. Günde en az 2 kase tüketebilirsiniz.

YUMURTA


 

Eğer kepek problemi ve saç kırılması sorunları yaşıyorsanız bunun için her gün bir adet yumurta tüketmelisiniz. Yumurtanın içinde bulunan biyotin, saçı besler ve kepek problemini ortadan kaldırır.

MANDALİNAİçerdiği yüksek C vitamini sayesinde saç tellerini besleyen, kılcal damarları güçlendiren kolajen üretimine yardımcı olur. Bu etkisinin yanı sıra vücuttaki demir emilimini de artırarak saçı güçlendirir. Mandalinada bulunan B vitamini saçın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız günde 2 adet mandalina yemeniz gerekir.

Yorumlar (0)