Kalori Yakma Yolları

Kalori yakmanın en keyifli yolları hem kilo verip hem zevk alacaksınız.

Kadın ve Erkek 22.07.2019, 18:11 12.10.2019, 00:22
Kalori Yakma Yolları

1-Ön sevişme: Yarım saatte 238 kalori

Sevdiğiniz insanla kıyafetlerinizi bile çıkarmadan oynaşmanın kalori yakmak için en iyi yol “Beklenti” diyor Dr. Carle, kalp atışlarınızı hızlandırır. Ve derin nefesler almaya da! Ki bu da kalori yakımını hızlandırır. Ama daha fazlasını istiyorsanız, “Oda sıcaklığı yükseldikçe ve vücut ısısı, daha çok kalori yakacaksınızdır” diyor Kinzbach. Ayrıca yatakta yuvarlanmayı ve arada bir sahneyi değiştirmeyi deneyin,”Ne kadar oyuncu ve erotik olursanız o kadar çok zevk alacak ve kilo vereceksiniz.”

2-Dans etmek: Yarım saatte 103 kalori

Dans etmek sizin ve partneriniz için iyi bir egzersiz olabilir. Ayrıca: “Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki herhangi bir aerobik egzersizinden sonra kadınlar daha kolay tahrik oluyor ve uyarılıyorlar” diyor Doktor Barbara Bartlik – New York’lu psikiyatrist ve seks terapisti. Yavaş dans etmek hoş ama birkaç sürpriz eklemelisiniz ki gerçekten işe yarasın; öpüşmek, ısırmak ve dokunmak gibi…

3-Seks: Yarım saatte 144+ kalori

Seks en iyi egzersizlerden biridir.Yarım saatlik bir seks bir çikolatayı eritebilir.Seks esnasında çok kalori yakmak istiyorsanız mümkün olduğunca ateşli olduğunuzdan ve uzun sürdüğünden emin olun. Biraz inleme ve derin nefesler ise ekstra 18-30 kaloriye bedeldir. Farklı pozisyonlar, özellikle de bayanların üstte olduğu durumlarda daha çok işe yarayacağı gibi orgazm olan kadınların olmayanlara göre daha çok kalori yaktığı da kanıtlanmış bilimsel bir gerçek.

4-Masaj yapmak: Saatte 80 kalori

Araştırmalara göre, iyi bir masaj yapmak kalp ritminizi yükseltip vücudunuzu kalori yakma moduna getirebilir. Ve bunun için hızlı ve sert bir masajdan değil, tam tersi daha yavaş ve derin hareketlerden geçiyor. “Yavaş hareketler sadece daha etkili olmakla kalmayacak sizin de kendi vücudunuzda farklı kasların çalışmasına sebep olacak” diyor Doktor Kinzbach ve ekliyor “ Bir masaj masası almanızı öneririm çünkü yaparken ayakta durmanız daha çok kalori yakmanıza sebep olacak.”

5-Soyunmak: Yarım saatte 8 kalori

İtalyan bir araştırmacı , bir kişinin soyunurken 8 ila 10 kalori arası yaktığını keşfetmiş.  Aynı araştırmacının bir erkeğin ağzı ile sutyen açma çabasının karşılığında 80 kaloriye yakın yaktığını keşfetmesi olmuş.

6-Öpüşmek: Saatte 68 kalori

Öpüşmek sadece tutkunuzu göstermenizin ve bir çift olarak bağınızı ispatlamanızın bir yolu değil, aynı zamanda yağlarınızı yakmanıza da yarıyor.Red Hot Touch kitabındada “Bahsi geçen öpücük kuvvetli ve biraz da ön sevişme içeriyorsa, saatte 90 kalori bile yakamaya sebep olabilir” yazıyor.

Yorumlar (0)