İşyerinde Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 6 Büyüleyici Cinsiyet Farklılığı

Karşı cinsin ne düşündüğünü hiç merak ettin mi? İş arkadaşınız, partneriniz ya da patronunuz sizi yönlendiriyor mu? Size 6 büyüleyici cinsiyet farklılığını öğretmek istiyorum:

Kadın ve Erkek 09.11.2018, 00:38 04.01.2019, 00:18
İşyerinde Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 6 Büyüleyici Cinsiyet Farklılığı

Neden kadınlar herşeyi hatırlıyor?

Kadınlar, erkekleri mantığı kullanırken hissediyor

Neden eşit aynı değildir!

Size en son çığır açan bilime dayanan toplumsal cinsiyet zekası hakkındaki 6 büyüleyici gerçekleri öğretmek istiyorum. 

Neden kadınlar herşeyi hatırlıyor?

Kadınlar daha büyük bir hipokampusa sahipler. Anıları sakladığımız yer burası. Bu yüzden kadınlar herşeyi hatırlayabilir. Tek. Kelime. 5 yıl önce bir argüman.

Kadınlar, erkekleri mantığı kullanırken hissediyor.

Erkekler çevrelerine daha fazla gerçeklik temelli bir yaklaşım benimser, çoğu zaman tehdit ve zorlukları tararlar.

Kadınlar daha sezgisel bir yaklaşım sergileme eğilimindedir çünkü insanlar ve olayları daha derinden ve daha fazla bellek kapasitesiyle algılarlar.

Problem çözüyoruz

Erkekler düşünüşlerinde birleşmeye eğilimlidir. Sorunu tanımlar ve açıklar ve sorunları ortadan kaldırarak ve izole ederek başlar.

Kadınlar genellikle sorunu daha geniş anlamda tanımlar ve çözüm moduna geçmeden önce daha geniş bir potansiyel faktörler dizisini inceler.

İşte bu yüzden kadınlar sorunlardan bahsetmek istiyor ve erkekler bunları çözmek için doğru bir şekilde dalmak istiyorlar.

Çatışmada erkekler ve kadınlar

Erkekler sorunları ya da problemleri kişiselleştirmekten ve dışsallaştırmaya eğilimlidirler, onlara genellikle yalnızlık içinde, çözümlerle düşünmeye zaman verir.

Kadınlar kişiselleştirmeye eğilimlidirler ve anlaşmaya varmak için konu hakkında konuşmaya daha eğilimlidirler.

Erkekler beyinleri gerçeklere ve mantığa doğru yönelirken, kadınların beyinleri sezgiye ve duyguya yöneliktir.

Bu diyagramda nereye düşersiniz?

Eğer çok sezgisel iseniz, sarı çemberin sağ tarafına doğru olacaksınız. Eğer çok olgusalsanız, mavi çemberin sol tarafına doğru her şey yolunda olursunuz. Eğer iyi bir denge olursanız, ortada haklı olabilirsiniz ve her iki cinsiyetiniz de güçlü olabilir. Annis ve Nesbitt, bu farklılıkların nörolojik olduğunu düşünüyor. Erkekler ve kadınlar aslında farklı düşünür.

Bir kadının beyninin dinlenmede nasıl daha aktif olduğuna dikkat edin?

Bu yüzden kadınlar zor bir günden sonra konuşmak isterler, erkekler ise yalnızlık içinde işlem görmek ister.

Kadınlar konuşmak, işlemek ve araştırmak istiyor

“Kadınlar yoğun bir günün sonunda meslektaşları ile stresli bir toplantı sonrasında etkileşim kurmak ya da aile, arkadaş ve akrabalarla iletişim kurmak isteyeceklerdir. Bu aktiviteler, kadınların oksitosin üretmesine, gevşemesini artırmasına ve stresin azaltılmasına yardımcı olur. Bu da kendi içinde daha fazla oksitosin üretir, bu da kritik bir stres azaltıcı hormondur. ”-Annis & Nesbitt

Erkekler beyin zamanlarını keşfetmek, gevşemek ve sonra ne yapacağına karar vermek isterler

“Uzun stresli bir toplantıdan sonra veya yoğun bir günün sonunda, erkekler bir süreliğine dünyayı kapatmak ve kapatmak zorunda kalıyorlar. Erkekler, geri çekilme ve yalnızlık arama ya da haberleri veya sporları izleme ya da küçük bir proje üzerinde çalışma gibi düşük katılımlı faaliyetlerde bulunma eğilimindedir. Bir erkeğin testosteronu doldurmak için “kapanması” ve stresini serbest bırakması, rahatlatması ve yeniden canlandırması doğal bir eğilim. ”-Annis & Nesbitt

Bu yaklaşımların hiçbiri doğru ya da yanlış değil, ama onlar farklı. Farklı olan iyidir! Bu yüzden takımlarda erkek ve kadınlara sahip olmak, birbirlerinin güçlü yanlarını kullanmak istiyoruz. Aşağıdaki gerçekler aklınızı uçuracak ve karşı cinsin bazı davranışlarını açıklayacaktır.

Yorumlar (0)