Erkekler ve kadınlar arasındaki ilginç farklılıklar

Erkeklerin ve kadınların genellikle toplantılarda farklı olarak paylaştıklarını ve sunduklarını fark ettiniz mi? Bu prefrontal korteks ile ilgili olabilir. Beynin sosyal davranışı, yargısını ve sonuçsal düşünmeyi kontrol eden karar merkezi.

Kadın ve Erkek 09.11.2018, 00:46 04.01.2019, 00:18
Erkekler ve kadınlar arasındaki ilginç farklılıklar

Erkekler ve kadınlar arasındaki bazı ilginç farklılıklar:

Kadınlar PFC'lerini daha genç yaşlarda geliştirir, bu nedenle gençler aynı yaştaki erkeklere göre daha az risk alırlar.

Kadınların daha büyük bir PFC'si var ve erkeklerin daha büyük bir amigdalaya sahip olması, erkeklerin tehditlere karşı daha fazla işlem gücüne sahip olduğu ve kadınların detaylar için daha fazla işlem gücüne sahip oldukları anlamına geliyor .

Aha! Moment: Kadınlar genellikle karar verme süreçlerinde daha fazla ayrıntı içerecek ve bu ayrıntıları toplantılar veya konuşmalar sırasında sözelleştireceklerdir. Bu genellikle erkek meslektaşları tarafından, kadınların görüşlerinin aslında yapmadıkları zaman daha fazla zaman almaları anlamına gelmesi için yanlış yorumlanır.

Vaka Çalışmaları: Bu bilgiyi daha üretken ve verimli olmamıza yardımcı olmak için kullanabiliriz. İşte nasıl:

Toplantılarda ve beyin fırtınası oturumlarında, kadınların ayrıntılarla düşünme yeteneğinden yararlanın. Gerekçelerini sözelleştirmek ve açıklamak için zamandan tasarruf edin.

Erkekler bir krizde harikalar. Sürekli olarak potansiyel tehditler ve daha sonra çözümler için tarama yapıyorlar. Onlara en çok ihtiyaç duyduğunuzda onları getirin.

Endişeli bir kadın tanıyor musun, çok mu? Onu suçlama! Bu sadece onun beynidir. Tüm bunlar beynin endişe merkezine geliyor.

İnsanların duyguları işlediği, hatıraları düzenlediği ve ruminate ettiği yer. Beynin 'worrywart' merkezi olarak da bilinir.

Erkekler ve kadınlar arasındaki bazı ilginç farklılıklar:

Kadınlar daha büyük bir anterior kortekstir, bu da daha fazla zaman harcaması, duyguları işlemeye çalıştığı ve endişe duyduğu anlamına gelir .

Kadınlar erkeklerden daha yüksek kaygı oranlarına sahiptir. Araştırmacılar bunun son derece hassas dişi anterior kortekse gelebileceğini düşünüyorlar .

Aha! Moment: Toplantılarda, kadınlar çevrelerindeki insanların yüz ifadelerini okumak, odanın duygusal sıcaklığını almak ve çevrelerindeki insanlara karşı duyarlı olmak için erkeklerden çok daha fazladır. Bu onlara yarar sağlayabilir - daha fazla fark edebilir veya onları engelleyebilirler - çok fazla fark edebilirler.

Vaka Çalışmaları: Bir kadının anterior korteksi onun büyük bir farkındalık ve içgörü kazandırabilir, aynı zamanda kararlarını baltalayabilir ve etkinlikten uzaklaşabilir.

Bir kadının yükseltilmiş hassasiyeti bir armağandır ve bir lanettir.

Endişelenen kadınlara: Kendinle sabırlı ol, hediye olarak kullan.

Erkekler için endişe verici kadınlar etrafında: Onlarla sabırlı olun ve onu kullanmanın bir yolunu bulun.

Beyin 2 yarım küreye ayrılmıştır: daha yaratıcı ve sezgisel düşünce kullanan doğru beyin ve doğrusal ve mantıksal düşünme için sol beyin. Onlar adında bir şey ile bağlı:

Corpus Callosum:

Beynin sağ ve sol taraflarını bağlayan kalın bir sinir demetidir.

Yorumlar (0)