Erkekler Nasıl Bir Kadınla Evlenmek İster ?

Evlilikte kadınında erkeğinde karşı taraftan bir takım beklentileri vardır ve her iki tarafta bunları karşılayan kişiyle evlenmek ister.Araştırmalara göre erkeklerin evleneceği kadından beklentileri şu şekilde....

Kadın ve Erkek 31.07.2019, 14:43 31.07.2019, 15:13
Erkekler Nasıl Bir Kadınla Evlenmek İster ?

Erkekler , kadınlara göre biraz daha kaslı, arzularını ve isteklerini daha net bilen, daha güçlü yapıları olan, ve kadınlar kadar karmaşık düşünceleri olmayan daha anlaşılır bireylerdir. Fakat evlilikten korkarlar ve kadınlar gibi onlarında kadınlardan beklentileri ve istekleri vardır. Onlar bu beklentileri karşılayacak kadınlarla evlenir. Erkeklerin beklentileri şu şekildedir :

BASKI VE SORGULAMA YOK

Erkek bir kadınla evlenmek isterse bunun en önemli nedeni; o kadının yanında ne kadar huzurlu hissettiğidir.çünkü bir erkek hayatında ki kadını sığınacak bir liman gibi görür sorunlardan kaçıp hayatında ki kadının yanına gider. Çok belirgin olmayan bu istekleri biraz açıklarsak; bir erkek kendi üzerinde fazla baskı ve sorgulanma istemediğinden, kendisine huzur verebilen ve baskı uygulamayan bir kadın evlilik için tercihleri olacaktır. Bir diğer özellik ise iyi niyet olacaktır; baskı istemeyen erkek için daima sorgulamayan ve kendisinin daima kötü bir şey yaptığını düşünmeyen bir kadın tercih nedenidir. Sonuçta erkek için huzur en önemlisidir.

KENDİNDEN EMİN OLMALI

Bir kadınla evlenmek için erkeğin aradığı bir diğer önemli özellik ise; kadının günlük yaşamında kendisine dikkat etmesi, bakımlı olması ve akıllı davranabilmesidir. Erkekler ne kadar güçlü gözüksede aslında kadınlardan yardım beklerler.Bir kadının kendi kararlarını vermesi kendini , etrafındakileri çekip çevirebilmesi erkeklerin hoşuna giden bir davranış olur.Ayrıca bir erkek, hayatında ki kadından onure olacak sözler duymak ister.Erkekler , yanında onları rezil eden kadınlar değil, onları sözleri ve davranışlarıyla üste çıkarabilicek kadınlarla evlenmek isterler.

GÜVEN DUYULMASINI İSTERLER

Erkek , kıskanç kadınla evlenmez. Kıskanç kadın kendisine güvenmiyordur ve üst kısımlardada anlattığımız gibi o kadın kendinden emin değildir ve erkeğe huzur vermiyordur. Erkek hayatında ki kadının ona güven duymasını ister . Zaten her ilişkide olduğu gibi evlilikte de herşey güvene dayalıdır.

Yorumlar (0)