Aldatılmayla başa çıkmanın yolları. Çok iyi gelecek...

Her insan dönem dönem zor ilişkilerden geçer bu ilişkiler bittiğinde sanki hayatımızın son bulduğunu düşünürüz. Çok sevdiğimiz insanlar tarafından aldatılmak her insanı derin bir üzüntüye boğar ama bilmemiz gereken şey hayatın son bulmayacağıdır. İşte bu ayrılıklardan, aldatmalardan sonra hayatın devam ettiğini kabullenip iyileşmek zorundayız işte bu süreci hızlandıracak ve sizi daha çabuk iyileştirecek küçük detaylar.

Kadın ve Erkek 31.07.2019, 16:48
Aldatılmayla başa çıkmanın yolları. Çok iyi gelecek...

İlk olarak;

ARKDAŞLARINIZIN HİÇ BİR ŞEY BİLMESİNE GEREK YOK 

Başınıza gelen bu durumu en yakın arkadaşlarınızla paylaşmak çok doğal. Fakat her ayrıntıyı ve detayı bilmelerine gerek yok. Eğer günün birinde barışmaya ve yolunuza kaldığınız yerden devam etmeye karar verirseniz, bu size dönecek lafları kaldırmanız gerektiği anlamına gelir. Kararınız ne olursa olsun sizi yargılamayan birine durumu anlatmak en iyisi.. 

EN ÇOK KENDİNİZİ SEVİN

Kendinizin farkına varın. Önce aynaya bir bakın, kendinize ne kadar güzel ve zeki olduğunu hatırlatın. Bunu yapan kişinin zaten sizi hak etmediğini anlatın. Her daim en iyisini layıksınız bırakın bu çok seviyorum ama onsuz olmak istemiyorum laflarını kendiniz için her zaman en iyisini istmekten asla çekinmeyin.

ALKOL VE SİGARADAN UZAK DURUN

Spor yapın ve kötü alışkanlıklardan uzak durun. Üzüntü ve sinirinizi sigara ve alkolden almayın. Durum sonrası daha mantıklı düşünmek ve ilerlemek için daha önce yapmadığınız yollara başvurmayın. Alkol bağımlısı olmak iyileşmenizi engellediği gibi geri kalan hayatınızı da mahveder. Her gün düzenli olarak spor yapmak daha sağlıklı düşünmenizi sağlar. Spor yaparken vücudunuz endorfin salgılar bu da kendinizi daha iyi ve güzel hissetmenize yardım eder. Unutmayın eski hatıraları hatırlatmak kendizinize yaptığınız en büyük kötülük olur.

YENİ ZEVKLER EDİNİN

Hobi edinin ve iyileşmek için bekleyin. İhanet sonrasında kendinizle baş başa kalacağınız birçok zaman olacak. Bu zamanları iyi değerlendirmek ve hayattan zevk almanız için hobi edinin. İyileşmek için sabırlı olmak, sizi yanlış bir hareketten kurtarır. Durum karşısında hemen mutlu rolü oynamak ya da yasınızı gereğinden fazla yaşamak psikolojik bir problemi de beraberinde getirir. Kendinizle barışık olun ve iyileşmek için kendinize zaman verin.

AFFEDİN 

Yaşadıklarınızdan ders çıkarın. İlişkinizin üstünden bir geçin. Sizin hatalarınız neydi, onun yanlışları neydi? Bunları düşünün ve değerlendirin. Bir sonraki ilişkilerinizdedaha dikkatli olmayı deneyin. Aldatıldıktan sonra affetmek demek onunla yeniden barışacağınız ve ihaneti kabullendiğiniz anlamına gelmez. Size kötülük yapan insanları affetmek aslında kendinizle yaptığınız bir iç hesaplaşmadır. Öfkenizden ve sinirinizden kurtulmak için onu affedin. Bunun rahatlığını hissedin ve bir şekilde ders almanın iyi yanını yaşayın. Asla umudunuzu kaybetmeyin her gecenin sonunda gün doğar...

Yorumlar (0)