Spor

Kadın sporcular, Büyük Atatürk Koşusu'nda Türkiye şampiyonu oldu!

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümünde düzenlenen Büyük Atatürk Koşusu’na, Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Kadın Kros Takımı damga vurdu. Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Kadın Kros Takımı, Ankara’da düzenlenen 84. Büyük Atatürk Koşusu’nda büyük kadınlar kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. 1936 yılından bu yana 84 yıldır aralıksız yapılan koşuda birinci olan sporcular, bu yarışı şampiyonlukla tamamlayan ilk ve tek İzmir takımı olarak tarihe geçti.

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yılında düzenlenen koşuya 303 kadın 984 erkek sporcu katıldı. Gaziemir Belediyesi sporcuları Dilan Atak, Rahime Tekin ve Gülbahar Çetin 10,8 kilometrelik parkurda ter döktü. Zorlu koşuyu başarıyla tamamlayarak birinci olan atletler, şampiyonluk kürsüsünde gururla yerini aldı. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde şampiyon sporcular birincilik kupası ve madalyalarını aldı.

KADIN SPORCULARIMIZ DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAK

Şampiyon sporcuları tebrik eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “84. Büyük Atatürk Koşusu’nda ülke şampiyonu olarak bizleri gururlandıran Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Kadın Kros Takımı sporcularını ve antrenörlerimizi kutluyorum. Kadın sporcularımızın daha büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Bir cevap yazın