Gündem

Kaçırılan 15 Türk Gemici için korsanlarla ilk temas sağlandı!

Nijerya açıklarındaki Gine Körfezi’nde Mozart adlı bir Türk konteyner gemisine korsanlar tarafından saldırılmış, 15 Türk Gemici kaçırılmıştı. Son gelen bilgilere göre, kaçırılan mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu öğrenildi.

Türk kaptan Mustafa Kaya idaresindeki Türk konteyner gemisi Gine Körfezi Sao Tome’nin 100 deniz mili açıklarında seyrettiği sırada korsanların saldırısına uğramış ve 15 Türk Gemici kaçırılmıştı. Boden Denizcilik’ten gemiciler hakkında açıklama geldi.

Boden Denizcilik konu hakkındaki açıklamada şu bilgilere yer verdi:

“23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi MOZART’ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurmuştur.

Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir.

Boden Denizcilik ve Boden Denizcilik’in Borealis Denizcilik’teki ortakları ilk ve tek öncelikleri olan ekip arkadaşlarının en hızlı bir şekilde serbest bırakılmalarını sağlamak için tüm çabayı göstermeye devam etmekte ve alıkonan denizcilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olmayı sürdürmektedir.

Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacaktır.”