Gündem

Kaçak koronavirüs kınasına baskın! Ceza yağdı!

İçişleri Bakanlığı’nın kornavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında yasaklamasına rağmen kına gecesi düzenlenen salona polis bastı. Kına gecesine katılan 15 kişiye toplam 22 bin 500 TL ceza kesildi.

Vatandaşlar düğün ve kına gecesinden vazgeçmiyor! İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs ile mücadele kapsamında yasaklamasına rağmen kına gecesi organizasyonu yapan bir salonu basan polisler, ceza yağdırdı.

Bursa’da Nilüfer Emniyet Müdürlüğüne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Çamlıca Mahallesi’ndeki bir salonda kaçak kına gecesi düzenlendiği yönünde ihbar aldı. Artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek amacıyla çalışmalarını arttıran ekipler, hemen harekete geçti. Salona düzenlenen baskında koronavirüs tedbirlerine rağmen kınaya katılan 11 kişiye 900 liradan toplam 9 bin 900 TL ceza kesildi. Ayrıca, damat Halil Ş., gelin Müge Y., organizatör ve salon sahibine ise 3 bin 150 liradan 12 bin 600 TL olmak üzere toplamda 15 kişiye 22 bin 500 TL ceza işlemi uyguladı. Kına gecesinde, sosyal mesafeye de dikkat edilmediği görüldü.

“MASKEM VAR”

Kınaya katılanlardan Bilge A., “Bende maske var, bana ceza yazamazsınız” diyerek polise kimliğini vermekte direndi. Polis ekiplerini saatlerce bekleten Bilge A., görüntü alan basın mensuplarına da hakaret etti.

Etiketler

İlgili Makaleler