Gündem

Kabine Pazartesi toplanıyor! Seyahat kısıtlamasının yanında oteller, berber ve kuaförler için yeni karar!

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son corona virüsü tablosuna göre günlük vaka sayısı 30 binin üzerine çıktı. Bu nedenle yeni kısıtlamaların gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısında yeni kısıtlaması kararlarının masaya yatırılacağı öğrenildi. Buna göre, seyahat kısıtlamasının yanında oteller, berber ve kuaförler için yeni kararlar alınabilir.

Türkiye’de corona virüsüne karşı mücadele devam ediyor. Alınan tüm önlemlere rağmen günlük vaka sayısı 30 bin üzerine çıktı. Corona virüsü salgınındaki durumu değerlendirmek için Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yeniden toplanacak. Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan toplantıda yeni tedbir kararlarının masaya yatırılacağı öğrenildi.

Uygulanması beklenen yeni kısıtlama kararları:

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden hafta sonları bütün gün sokağa çıkmanın kısıtlanması ve hafta içi ise 20.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması kararı çıkacağı iddia edildi.

Öte yandan oteller, berber ve kuaförler ile tüm mekânların kapanması ve seyahat yasaklarının gelmesi de bekleniyor. Ayrıca Büyükşehirlere giriş ve çıkışların kapatılacağı belirtilirken, havalimanlarının uluslararası uçuşlara kapanması iddia edildi.

28 Kasım Türkiye’de corona virüsü son durum

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan corona virüsü güncel tablosuna göre son 24 saatte yapılan 174 bin 443 test sonucunda 30 bin 103 yeni vaka tespit edildi. 6 bin 714 kişi hasta olarak kaydedilirken, corona virüsü yüzünden ölenlerin sayısı 182 olarak açıklandı. Güncel vaka tablosuna göre corona virüsünden kurtularak sağlığına kavuşanların sayısı ise 3 bin 611 olarak öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu