Genel

Japonya da Türkiye’ye vize zorunluluğu getirdi!

Türkiye'den vizesiz olarak girilebilen ülkelerden biri olan Japonya, 1 Ekim 2020 itibarıyla vizesiz seyahati sonlandırdığını duyurdu. Japonya gerekçe olarak da Koronavirüs (Covid-19) salgını gösterildi.

Türk vatandaşlarının en zorlandığı konuların başında gelen vize problemi artarak devam ediyor. Japonya 1 Ekim 2020 itibarıyla vizesiz seyahati sonlandırdığını duyurdu. Ülke gerekçe olarak da koronavirüs (Covid-19) salgını gösterildi. Buna göre, Japonya turistik amaçlı seyahatleri de kabul etmeyecek.

“RESMİ PASAPORTLAR VİZEDEN MUAF”

Konuyla ilgili olarak SHGM internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Japonya’nın Ankara Büyükelçiliğinden alınan Nota kapsamında, vatandaşlarımızın 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Japonya’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekeceği bildirilmiştir. Ayrıca, söz konusu Notada, uygulamanın salgın kapsamında alınması zorunlu görülen bir önlem olarak değerlendirilmesi gerektiği ifade edilmekte olup, Japonya’ya turistik seyahatlerin mümkün olmayacağı ve bununla birlikte tüm resmi pasaportların vizeden muaf olacakları bildirilmektedir.”