Gündemİzmir Haberleri

İzmirliler Merakta 90. İzmir Enternasyonal Fuarı Bu Yıl Açılacak Mı?

İzmir Kültürpark’ta düzenlenen İzmir Enternasyonal fuarı Türkiye’nin köklü, en tanınmış ve en kapsamlı fuarı olarak anılmakta. Her yıl farklı kültürlere ev sahipliği İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl pandemi koşullarına rağmen salgın için tüm tedbirler alınarak açılacak. Bu yıl 90 yaşını kutlayan İzmir fuarı tüm davetlilerine kapılarını açacak.

İzmir Enternasyonal Fuarı 3 Eylül’de Açılacak

İzmir Enternasyonal Fuarı, İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, T.C. Ticaret Bakanlığı himayesinde; 03 – 12 EYLÜL 2021 tarihleri arasında, İzmir Uluslararası Fuar Alanı olan Kültürpark’ta 90. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bu Yıl Fuar Pandemi Önlemleri Alınarak Açılacak

Bu yıl 90.sı düzenlenen İzmir Enternasyonal fuarı tüm dünyayı saran covid-19  salgını nedeni ile, 90. İEF 03 – 12 Eylül 2021 tarihlerinde, açık alanda ve sınırlı sayıda ziyaretçi girişine izin verilerek yapılacak. Pandemi önlemleri uyarınca; maske, sosyal mesafe, her stantta dezenfektan bulunması ve kullanımı mecbur tutulacak ve tüm salgın tedbirleri alınacak.

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı ile, tüm yerli ve yabancı katılımcı firma ve ziyaretçiler için büyük bir ticari fırsat ve festival alanı olmaya pandemi koşullarına rağmen tüm tedbirle alınarak bu yıl da devam edecek.