Gündemİzmir Haberleri

İzmirliler Kordon’a akın etti! İşte o endişelendiren görüntüler…

İzmir’de geçtiğimiz günlerde etkili olan şiddetli yağışın ardından güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar sahillere akın etti. Alsancak Kordon sahilinde kalabalık görüntüler oluştu. Bazı vatandaşların koronavirüs kurallarına uymadığı görüldü. Sosyal mesafe ve maske kuralına uymayan vatandaşlar endişelendirdi.

İzmir’de hafta başında etkili olan sağanağın ardından güneş açtı, hava sıcaklığı yükseldi. İzmirliler güneşi görünce Alsancak Kordon sahiline koştu. Genç, yaşlı birçok kişi, çimler ile sahil kenarında oturarak, vakit geçirdi. Kordon’da oluşan yoğunluk nedeniyle, sosyal mesafe ile maske kuralı unutuldu.

SAHİLDE YOĞUNLUK

Gruplar halinde çimlerde oturanlar gitar çaldı, şarkı söyledi. Kimisi de bisiklete binerken oltayla balık tutanların yoğunluğu dikkat çekti. Sahilde yaşanan kalabalık koronavirüs salgını öncesi günleri aratmadığı gözlendi.

‘BU FIRSATI DEĞERLENDİRMEK İSTEDİK’

Güneşli sıcak havayı kaçırmak istemediklerini söyleyen Zeynep Korkmaz, “Yağmur çok kötüydü. Her yer olumsuz etkilendi. Sel bastı. Güzel havada biz de hava almaya çıktık. Pandemiden dolayı çok dışarı çıkamıyoruz, bu fırsat değerlendirmek istedik” dedi. Sahilde güneşlenen İzmirli Elif Sude Avcı “Havanın güzel olmasına çok mutlu olduk. Pandemi dolasıyla evdeydik. Umarım en kısa zamanda yeniden sağlıklı günler gelir” diye konuştu.

‘SEL VE DEPREMDEN SONRA RAHATLADIK’

Sıcak ve güneşli havayı fırsat bilen Onurcan Deniz Eskici’de Kordon da arkadaşlarıyla birlikte gitar çalıp şarkı söyledi. Eskici, “Hava güzel dışarıya çıktık. Biraz eğlenelim istedik. İzmir’in havası hiç belli olmuyor. Selden, depremden sonra bir anda günlük güneşlik hava olunca rahatlamak istedik” şeklinde konuştu.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER;