İzmir Haberleri

İzmirliler dikkat! Maske takmayana 900 lira ceza!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerle 1 Haziran'da normalleşme aşamasına geçmemizle birlikte vaka sayılarının artması sonucu İzmir'de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Tedbirler arttırılmaya devam ederken maskesiz sokağa çıkanlara 900 lira idari para cezası kesileceği öğrenildi.

İzmir’de koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde maskesiz sokağa çıkmak il genelinde yasaklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile İzmir Valisi olarak atanan ve 18 Haziran’da göreve başlayan Köşger, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

İZMİR’DE ZORUNLU OLDU

Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir Pandemi Kurulu’nun, başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdiğini belirtti.

Köşger, açıklamasında, “Tüm katılımcıların mutabakatıyla aldığımız ilk kararla İzmir’de il genelinde maske takmak zorunlu oldu. Hayırlı olsun” dedi.

MASKE TAKMAYANLARA 900 LİRA CEZA

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran’da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

Yurt genelinde maske takma zorunluluğuna uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler