Kamu

İzmirliler dikkat! Evde paketleme işi yapana bin TL üzerinde ödeme

İzmir Seferihisar’da meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası ilde corona virüsü vaka sayıları arttı. Bu nedenle pek çok vatandaş evde para kazanmanın yollarını araştırıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) hazırladığı proje ile kadınlara evde para kazanmanın için fırsat sunuyor. Evde paketleme işi yapan kadınlar günlük 3-4 saat çalışma ile bin TL üzerinde para kazanabiliyorlar.

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından corona virüsü vakası ilde artış gösterdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ildeki son durum hakkında yaptığı değerlendirmesinde, “İzmir’deki pozitif vaka ve vefat sayısı 2-3 haftalık bir süre zarfında 3’e katlanmış durumda.” İfadelerini kullandı. Bu nedenle pek çok vatandaş bulaş riskini azaltmak için evde para kazanmanın yollarını araştırıyorlar. İŞKUR evde para kazanmak isteyen kadınlara bu kapsamda kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Evde paketleme işi yapana bin TL üzerinde kazanç elde etme şansı kazanıyorlar. Peki, İŞKUR evde paketleme işine başvurular nasıl yapılır?

Ne iş yapılacak?

İŞKUR ‘evde paketleme projesi’ ile nikah şekeri, bitki çayı paketleme, sabun, tel toka kutulama, kulak çubuğu ambalajlama, poşet katlama işlere başvuruda bulunacak kadınlar para kazanma şansını da yakalamış olacaklar. Evde paketleme işi başvuruda bulunmak isteyenlerin bazı işlemleri yapması gerekiyor.

Başvuru nasıl yapılır?

Evde paketleme işi yapmak isteyenlerin, adresilerine en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca kayıttan önce ise İŞKUR evde ek iş başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Başvuru yapanların eğitim sertifika belgeleri İŞKUR meslek danışmanı tarafından kayıt edilecek. Paketleme işi geldiğinde ise İŞKUR başvuranın cep telefonuna mesaj gönderecek. Farklı el işleri için gelen teklifi kabul eden kadınlar evde 3-4 saatlik çalışmalar ile bin liranın üzerinde gelir elde edebilirler.
Evde paketleme işi başvurusu için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu