Gündemİzmir Haberleri

İzmirliler Dikkat! ESHOT’tan Üniversitelilere Özel Düzenleme

İzmir Büyükşehir Belediyesi Duyurdu. ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararda üniversitelerin de açılmasıyla birlikte üniversite hatlarındaki seferler ve araç sayıları arttı. Çeşitli eğitim kurumlarının ve üniversitenin bulunduğu Bornova’da ve Mevlana Mahallesi’nde yeni hat açıldı. Ring seferleri başladı.

Öğrencilerin Ulaşımda Kolaylık Yaşaması İçin İlave Sefer ve Araçlar Temin Edildi

Okulların yüz yüze eğitime başlaması ile birlikte yoğunlaşan hatlarda ek seferler ve otobüs hatlarında düzenlemeler yapıldı. ESHOT Genel Müdürlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) bağlantılı Tınaztepe – Bostanlı İskele (290), Tınaztepe – Bornova Metro (390), Üçyol Metro – Tınaztepe (490), Tınaztepe – F.Altay (690) ve Tınaztepe – Şirinyer Aktarma (878)  hatlarındaki araç ve seferleri arttırıldı. Buca Tınaztepe Kampusü içine giren Tınaztepe – Yerleşke (412) hatlarına da ek seferler, ilave edildi.

Egekent Aktarma – Katip Çelebi Üniversitesi (596) ile Bakırçay Üniversitesi’ne hizmet sunan Seyrek – Ulukent Aktarma (850) hatlarında da düzenlemeye gidilerek araç ve sefer sayıları arttırıldı. 982 hat numaralı İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) – F.Altay otobüsleri, gün boyu hizmet vermeye başladı. İYTE – F.Altay (883) ekspres hattı yeniden hizmete açılırken; İYTE – Urla (882) hattına ek sefer ilave edildi.

Okullara İlave Ring Seferleri Getirildi

ESHOT Genel Müdürlüğü, tarafından alınan kararda 4 Ekim, Pazartesi gününden itibaren  266 hat numaralı otobüs hizmet vermeye başlayacak. Bornova Metro Aktarma Merkezi’nden kalkacak araç; Ord. Prof. Dr. Muhiddin Erel Caddesi, 1776 Sokak, 1760 Sokak ve Bornova Caddesi güzergâhında ring seferleri yapacak. Otobüs, Bornova Anadolu Lisesi, Tülay Aktaş İşitme Engelliler Okulu, Şehir Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Görme Engelliler Okulu ile bölgedeki diğer eğitim kurumlarına ve yurtlara toplu ulaşımı sağlayacak.