Gündemİzmir Haberleri

İzmirliler dikkat! Eczanelerin çalışma saatleri değişti

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü tüm dünyada tehdit haline gelirken Türkiye'de virüsten dolayı 162 kişi hayatını kaybetti. Koronavirüsü salgını nedeniyle İzmir'deki eczanelerin çalışma saatlerinde değişiklik uygulandı.

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsü önlemlerine karşılık alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. İzmir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, hasta ve hasta yakınlarıyla yakın temas halinde olan eczacıların çalışma saatlerinde değişiklik olduğunu bildirdi.

10.00 – 18.00 ARASI OLACAK
Korona virüs salgını ile mücadele önlemleri kapsamında eczanelerin 09.00-19.00 olan çalışma saatleri değişti. Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, “Korona virüs salgınında ön saflarda özveriyle görev yapan eczanelerdeki bulaşma riskini azaltmak, meslektaşlarımız ve eczane çalışanlarının motivasyonunu artırmak amacıyla; İzmir merkez ve ilçelerdeki eczanelerin çalışma saatlerinde değişiklik yapma talebimiz İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne yazılı olarak sunuldu ve gerekli onay alındı. Yeni bir duyuru yapılana kadar; 1 Nisan 2020’den itibaren İzmir merkez ve ilçelerinde eczane çalışma saatleri 10.00-18.00 olarak uygulanacak” dedi.

Başkan Sayılkan, 10.00-18.00 saatleri dışında sadece nöbetçi eczanelerin açık olacağını ve nöbetçi eczanelerin yoğunluğuna göre gerek duyulursa yönetim kurulu tarafından ilave nöbetçi eczanelerin görevlendirileceğini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler