EkonomiGündemİzmir Haberleri

İzmirliler dikkat: 11 haneli TC kimlik numaranızla başvurun! Ayda 500 TL ödeme yapılacak

İzmir’de bir karar alındı. Para desteği sağlanacak. 8 ay boyunca ayda 500 TL ödeme yapılacak. Binlerce üniversite öğrencisine verilecek olan aylık 500 TL destek ödemelerinin detayları da netleşti.

10 bin İzmirli üniversite öğrencisine 8 ay boyunca ayda 500 TL para yardımı yapılacak. Söz konusu desteğe başvuru yapmak isteyenler için başvuru şartları ve koşulları duyuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi detayları açıkladı.

ÜNİVERSİTE EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURU KOŞULLARI

– T.C. Vatandaşı olması,

– Öğrencinin ailesinin İzmir’de ikamet ediyor olması,

– Öğrencinin 17-25 yaş aralığında olması,

– Öğrencinin devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitelerinin %100 burslu programlarında öğrenim görüyor olması,

– Öğrencinin ön lisans veya lisans örgün öğrenim görüyor olması.

ÜNİVERSİTE EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI VE DETAYLARI;

Ebeveynleri ayrı olan, ebeveynleriyle ilgili gizlilik kararı olan, ebeveynleri hayatta olmayan öğrencilerimizin başvuruları GÜRÇEŞME DANIŞMA LALELİ MAHALLESİ MENDERES CADDESİ NO:420 BUCA/İZMİR ESKİ HUZUREVİ İÇİ merkezinden alınacaktır. Başvuru esnasında istenilecek evraklar; Veli ve öğrencinin kimlik fotokopileri, Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Yeni öğrenci ise öğrenci belgesi, Devam eden öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript belgesi getirilmelidir.

* Şehit ve Gazi çocuklarının başvuruları KONAK MAHALLESİ 874 SOKAK NO:5/1B KEMERALTI BALIKÇILAR MEYDANI VE ÇARŞISI ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE LOKALİ VEYA GÜRÇEŞME DANIŞMA LALELİ MAHALLESİ MENDERES CADDESİ NO:420 BUCA / İZMİR ESKİ HUZUREVİ içi merkezinden alınacaktır. Başvuru esnasında istenilecek evraklar; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen KART fotokopisi, öğrencinin kimlik fotokopisi, Yeni öğrenci ise öğrenci belgesi, Devam eden öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript belgesi getirilmelidir.

* Başvurular, ebeveyn üzerinden alınacaktır. Başvuru formu doldurulurken ebeveyn bilgisi girilmesi gerekmektedir.

* Başvuru esnasında istenilecek evraklar; Veli ve öğrencinin kimlik fotokopileri, Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Yeni öğrenci ise öğrenci belgesi, Devam eden öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript belgesi getirilmelidir.

* Aynı aileden tek başvuru kabul edilecektir.

* Sadece, e-devlet üzerinden alınan aktif öğrenci belgesi kabul edilecektir.

* Durumu pasif olan öğrenciler için kayıt yenilemesi yapıldıktan sonra başvuru yapılması gerekmektedir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…