Gündemİzmir Haberleri

İzmirliler AVM’lere ilgi göstermedi!

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan AVM'ler 11 Mayıs bugün kapılarını tekrar açtı. İzmir'de AVM'lere gelen vatandaşlar, ateş ölçümleri yapıldıktan sonra içeriye alındılar. Ancak kontrollü sosyal hayata geçişin ilk gününde İzmirliler AVM'lere fazla ilgi göstermedi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan AVM’ler bugün tekrar açıldı. İzmir’de de faaliyete geçen AVM’lere gelenler, ateş ölçümü yapıldıktan sonra içeriye alındılar. Ancak, İzmirliler kontrollü sosyal hayata geçişin ilk gününde AVM’lere yeterli ilgiyi göstermedi. Kentte önce gelen AVM’ler açılırken, bazılarının ise 1 Haziran’da kapılarını açacağı açıklandı.

İzmir’deki bazı AVM’lere gelenler, ateş ölçümleri yapıldıktan sonra içeriye kabul ediliyor. AVM’lerde, sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarıcı afişler dikkati çekiyor.

İZMİRLİLER AVM’LERE İLGİ GÖSTERMEDİ

Kontrollü sosyal hayata geçişin ilk gününde İzmirliler, AVM’lere fazla ilgi göstermedi.

Agora Alışveriş Merkezi Müdür Yardımcısı Abdullah Filiz, yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını başlangıcıyla AVM’deki hijyen kontrollerini artırdıklarını söyledi.

‘MİSAFİRLERİMİZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA AVM’LERİMİZE GELEBİLİR’

AVM girişlerine termal kameralar kurduklarını, dezenfeksiyon işlemlerini gümüş bazlı nano teknolojik dezenfektanlarla yaptıklarını belirten Filiz, şöyle konuştu:

“Misafirlerimizin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Bütün misafirlerimiz gönül rahatlığıyla AVM’lerimize gelebilir, alışverişini yapabilir. En önemli kurallardan bir tanesi, Bakanlığımızın da belirlediği 14 temel kuralı uygulamak. Uyguladığı sürece AVM’lerimizi güvenli bir şekilde ziyaret edebilirler.”