İzmir Haberleri

İzmirli Mehmet Ali yardım istiyor! Mehmet Ali’yi ameliyat edecek doktor aranıyor!

İzmir’in Ödemiş ilçesinde süt almak için markete giden Emine Durak’ın evinde, 28 yıl önce bilinmeden bir nedenle yangın çıkmış ve yangın esnasında evde olan 6 aylık Mehmet Ali Durak, alevler arasında kalmıştı. Emine Durak, alevleri görüp evine koşarak 6 aylık bebeği Mehmet Ali Durak’ı kurtardı. Başında ve vücudunda yanıklar oluşan Mehmet Ali Durak, 47 günlük yoğun bakım sürecinin ardından Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yaklaşık bir sene tedavi gördü. Gördüğü tedavinin ardından taburcu edilen Mehmet Ali’ye, farklı zamanlarda Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde de estetik ameliyatlar yapıldı fakat istenilen başarı bir türlü elde edilemedi.

İzmirli Mehmet Ali, kendisini ameliyat edecek doktorlar arıyor

Anne Emine Durak, daha önce açıklamalarda bulunmuş ve “Bana bir şey olursa Mehmet Ali‘yi evlerine alan olmaz. Çünkü çocuklar ondan korkuyor. Onun tedavi edilmesini istiyorum. Kendi kendine bakabilsin istiyorum, böylece gözüm arkada gitmem. Belki bir nasibi çıkar, evlendiririz” demişti.

“Mehmet Ali’yi Ameliyat Edecek Doktorlar Arıyoruz”

Yapılan haberlerin ardından Sağlık Bakanlığı‘nın desteğiyle Mehmet Ali’ye Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi‘nde tetkikler yapıldı. Hastanenin ameliyatı riskli bulduğunu belirten Mehmet Ali’nin ablası Sultan Durak, “Aslında biz bir heyetin Mehmet Ali’yi inceleyeceğini düşünmüştük. Ancak birkaç cerrah kardeşimin durumuna baktı ve estetik ameliyat konusunda yapılabilecek ameliyatı daha önce yaptıklarını söyledi. Beyin ameliyatı konusunda da, ‘Bu ameliyat oldukça riskli bir ameliyat, ölümle sonuçlanması çok muhtemel. Siz çocuğunuzun ölmesini mi istiyorsunuz?’ dediler. Biz de, ‘Tabi ki ölmesini istemiyoruz. Ama bu çocuk bu şekilde yaşamaya mahkum olmak istemiyor’ dedik. Şimdi biz Mehmet Ali’yi ameliyat edebilecek doktorları arıyoruz. ‘Ben bu ameliyatları yaparım’ diyebilecek bir doktor çıkmasını bekliyoruz. Sağlık Bakanlığı’ndan da bu süreci hızlandırmasını talep ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın