Gündem

İzmirli dev şirket Akgermanlar konkordato ilan etti!

İzmir ve Ege’nin en eski ve önde gelen Akgermanlar şirketi konkordato ilan etti. İş insanı Öner Akgerman ile iki oğlu Bülent-Levent Akgerman’ın kendileri ve 4 şirketlerinin konkordato talebi mahkeme tarafından kabul edildi. 

İzmir’in önde gelen sanayici ailelerinden Akgermanlar konkordato ilan etti. Ailenin başvurusunu değerlendiren İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bülent Akgerman, Levent Akgerman  ve Öner Akgerman ile AKG Gazbeton, AKG Yalıtım, Ertuğ Balık ve More Su Ürünleri’ne 3 ay geçici mühlet verilmesini kararlaştırdı. 

İzmir’in tanınmış ailelerinden Akgermanlar dört şirketleri için mahkemeden konkordato talebinde bulundu. Mahkeme, dört şirket ile Akgerman ailesinden üç kişiye geçici mühlet verdi.

İZMİR’İN EN ESKİ SANAYİCİ AİLELERİNDEN

İzmir’in en eski sanayici aileleri arasında yer alan Akgerman Ailesi sanayiciliğe Bedri Akgerman’ın, Çimentaş Çimento Fabrikası’nı kurmasıyla atıldı. Çimentaş, Akgerman Ailesi tarafından 2001’de İtalyan, Cementir Holding’e 227 milyon dolara satıldı. 2019 başından itibaren ekonomik sıkıntılar yaşadığı öğrenilen Akgerman Grubu’nun konkordato ile sonuçlanan süreci başlamış oldu. Konkordato davasının duruşması 2020 Şubat’ında olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı