İzmir HaberleriYerel

İzmir’in Tire ilçesinde silahla vurulmuş halde bulunmştu! Katili yakalandı

Tire Karateke Köyü'nde 5 gün önce otomobilin yanında sırtından silahla vurulmuş halde bulunan Olgun Özkan'ın katili ortaya çıktı. Jandarma ekiplerinin yoğun araştırmaları üzerine arabada çıkan tatlı kutusu katili ele verdi. Katili akrabası Uğur Cumhur Özkan çıktı. İşte detaylar...

Yeni Asır’dan alınan bilgilere göre Tire’nin Karateke Köyü’nde 5 gün önce otomobilinin yanında silahla vurulmuş şekilde bulunan Olgun Özkan’ın katili belli oldu. Jandarma ekiplerinin yoğun araştırmaları sonucu ortaya çıkan katili ele veren otomobildeki tatlı kutusu oldu.

SIRTINDAN VURULDU
Tire’nin Karateke Köyü’nde 1 Şubat günü yoldan geçen belediye temizlik işçileri bir aracın kapısının açık olduğunu gördü. Aracın yanında hareketsiz yatan bir adam gören işçiler, jandarma ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen Tire İlçe Jandarma ekipleri, Olgun Özkan’ın sırtından vurularak yaşamını yitirdiğini tespit etti.

51 PASTAHANE DOLAŞILDI
İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve Tire Jandarma ekipleri cinayetin çözülmesi için özel ekip kurdu. Aracın içerisinde, kapağı açılmış ve bir kısmı yenilmiş; markası ve adresi belli olmayan baklava kutusu bulundu. Kutu üzerinde parmak izi çalışması yapılırken Tire ilçesinde bulunan 51 pastahane ekipler tarafından tek tek dolaşılarak baklavanın hangi pastahaneden alındığı belirlendi. Pastahane çevresindeki kameraları inceleyen ekipler Olgun Özkan’ın pastahaneden çıktıktan sonra berber dükkanına gittiğini tespit etti. İlçede berberlik yapan Mutlu Ş’nin, Olgun Özkan’ın dükkanına gelerek kendi telefonunun arızalı olduğunu söyleyip cep telefonunu istediğini ve tartışma dolu bir görüşme yaptığını söyledi.

İTİRAF ETTİ
Özkan’ın görüşme sırasında tartıştığı kişinin akrabası olan Uğur Cumhur Özkan olduğunu tespit eden ekipler Özkan’ın ifadesini aldı. Olgun Özkan’la olay günü buluştuğunu kabul eden ancak cinayeti inkar eden Uğur Cumhur Özkan, yapılan çarpraz sorguda itiraf etmek zorunda kaldı.

TARTIŞMA YAŞADILAR
Özkan, Olgun Özkan’la aralarında tartışma çıktığını, Olgun Özkan’ın kendisine silah doğrultup küfretmesi sonucu sinirlenerek silahı elinden aldığını ve ateş ettiğini söyledi. Özkan olay yerinden ayrıldıktan sonra tabancayı da bir araziye attığı itiraf etti. Uğur Cumhur Özkan itirafı sonrası çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı