Gündemİzmir Haberleri

İzmir’in o ilçesinde koronavirüsten ölen yok!

İzmir'in o ilçesinde koronavirüsten hayatını kaybeden yok. Belediye Başkanı, koronavirüsten ilçede can kaybının olmadığını açıkladı. İlçede koronavirüse karşı alınan önlemler devam ediyor.

İzmir’de koronavirüsle mücadele devam ediyor. İzmir’in Kınık ilçesinde koronavirüsten hayatını kaybeden olmadı. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğrueri, ilçede koronavirüsten can kaybının yaşanmadığı belirterek, ”Bu güne kadar testleri pozitif çıkan kişilerden hastane yoğun bakım servislerinde tedavi görecek kadar ağır seyreden vakamız olmadı.” dedi. Doğruer açıklamasında “Aldığımız tedbirler ve önlemler sayesinde bu güne kadar ilçemizde bu başarıyı sağladık” diye de belirtti.

Kınık ilçesinde ise bugüne kadar hiçbir ölüm vakasının olmaması dikkat çekti. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer yaptığı açıklamada, “Kınık ilçesinde koranavirüs salgınında bugüne kadar hiç can kaybı olmayan ilçelerden birisidir. Bu güne kadar testleri pozitif çıkan kişilerden hastane yoğun bakım servislerinde tedavi görecek kadar ağır seyreden vakamız olmadı. Aldığımız tedbirler ve önlemler sayesinde bu güne kadar ilçemizde bu başarıyı sağladık. Kınıklı hemşerilerimiz kurallara azami ölçüde uyduğu görülüyor. Vatandaşlarımıza kurallara uyma konusunda gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür eder, kendi sağlıkları açısından mümkün olduğu kadar evlerde kalıp sağlık içinde kalmalarını dilerim” dedi.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Kınık Belediyesi tarafından vatandaşlar tarafından sık kullanılan Berber, Kuaför, Devlet Hastanesi, Aile Hekimlikleri, Eczaneler, kaymakamlık, Belediye Binası, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve diğer Kamu Kuruluşları, ATM’ler her gün düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Önlemler kapsamında esnaflara dezenfekte solüsyonu ile maske dağıtımı yapılıyor.

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma izinlerinde vatandaşlara zabıta personeli tarafından maske dağıtımı yapılıyor.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Kamu Binaları ile pazar yerleri girişlerine Belediye ekipleri tarafından imal edilen dezenfekten tünelleri yerleştirilerek vatandaşların girişlerde dezenfekte olmaları sağlanıyor ayrıca pazar yeri girişlerinde belediye ekipleri tarafından vatandaşların ateşleri ölçülerek ateşi yüksek olanların pazar yerlerine girişleri önlenerek sağlık kuruluşlarına yönlendirilmeleri sağlanıyor Mobil noktalarda dezenfekte el sıvılarıyla vatandaşların sağlığı korunuyor Kaymakamlık tarafından kurulan vefa destek grubu çalışmalarına Kınık Belediyesi tarafından tam destek sağlanıyor

ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILIYOR

Önlemler kapsamında ilçe girişlerinde Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından ateş ölçer cihazı ile trafik kontrolü yapılarak ilçeye dışarıdan gelecek vakaların önüne geçiliyor.

FİLYASYON ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

İlçeye gelen mevsimlik tarım işçilerinin 14 günlük karantina süresini yerleşim alanlarında geçmeleri sağlanarak yerleşim alanları düzenli olarak jandarma, zabıta ve sağlık ekipleri tarafından kontrolleri sağlanıyor.

Kınık Toplum Sağlığı ekipleri Bulaşma riski olan temaslı vatandaşların evlerinde filyasyon çalışmalarını yapıyor.