Gündemİzmir Haberleri

İzmir’in Menderes ilçesinde o mahallede koronavirüs paniği! Vaka sayısı açıklandı

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesi'nde vaka sayılarında artış yaşandı. Vaka sayılarının artması sonucunda mahallede önlemler kapsamında kısıtlamalar getirildi. Öte yandan tedbirlerin üst düzeyde devam ettiği köyde filyasyon ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. 

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesi’nde koronavirüs vakalarının artması nedeniyle kısıtlamalar getirildi. Önlemler kapsamında köye giriş-çıkışların kısıtlandırılmasının ardından kıraathaneler ve berberler de kapatıldı. Öte yandan filyasyon ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Yaklaşık 2 bin 600 nüfuslu köyde vaka artış oranının aniden yükselmesi nedeniyle alınan karar doğrultusunda köyde ikamet etmeyenlerin Küner’e girişine izin verilmezken, köylülerin giriş ve çıkışları ise ateş ölçümü yapıldıktan sonra gerçekleştiriliyor. Köy camisinden yapılan anonslarla test yapılmayanlar Kovid-19 testi yapılmak üzere köy meydanına çağrıldı.

TÜM KÖYLÜLERE KORONAVİRÜS TESTİ YAPILDI

Jandarma ekipleri, girişinde sürekli nöbet tuttuğu köye gelen Sağlık Bakanlığı filyasyon ekipleri, tüm köylülere Covid-19 testi gerçekleştirdi. Vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinde kalmaları istenirken köydeki kahvehane, berber gibi işyerleri de geçici olarak kapatıldı.

47 VAKA VAR

Köye şuan yabancıların giriş ve çıkışlarının yasaklandığını açıklayan Küner Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın, “Karantina uygulaması kesinlikle yok. Kaymakamla devamlı irtibat halindeyiz. Eksiklerimizi gideriliyorlar, test yapıyorlar. Şu anda köyde 47 tane vaka var. Vakaların tam nereden geldiği belli değil.

Bazı yanlış haberler köyümüzü rahatsız etti. İnşallah en kısa zamanda bu virüsün köyümüzden defolup gitmesini bekliyoruz. Köyde maske takmak zorunlu, ikametgahı burada olmayan kişiler içeri alınmıyor. İşi olmayanlar da dışarı çıkmıyor. Kıraathaneler ve berberler kapalı. Sokağa çıkma yasağı diye bir şey yok, ancak maskesiz çıkmak ve toplu halde sokakta bulunmak yasak” diye konuştu.