İzmir Haberleri

İzmir’in lüks semtinde deprem nedeniyle çatlayan bina boşaltıldı!

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde lüks semtlerden biri olan Alsancak'ta bir bina deprem nedeniyle çatladı. Çatlayan binada yaşayan vatandaşlar eşyalarını boşaltıyor. Bina etrafında polis ekipleri önlem aldı.

İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde Bayraklı’daki çok sayıda bina yıkıldı ve hasar gördü. İzmir’in lüks semtlerden biri olan Alsancak’ta bir bina da deprem nedeniyle çatladı. Çatlayan binada yaşayan vatandaşlar eşyalarını boşaltıyor. Bina etrafında polis ekipleri önlem alırken, binanın mülk sahibi de binanın sadece orta hasarlı olduğunu, binada yıkım gerçekleşmeyeceğini ve sadece güçlendirme çalışması yapılacağını iddia etti.

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Alsancak semtindeki Plevne Bulvarı üzerinde bulunan Köşe Apartmanı’nda, 30 Ekim günü meydana gelen depremin ardından çatlaklar meydana geldi.

İzmir’in gelir düzeyi yüksek semtinde bulunan bina sakinleri, apartmanın çökmesinden endişe ederek eşyalarını taşımaya başladı.

Bina etrafında polis ekipleri önlem alırken, binanın mülk sahibi de binanın sadece orta hasarlı olduğunu, binada yıkım gerçekleşmeyeceğini ve sadece güçlendirme çalışması yapılacağını iddia etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu