Magazin

İzmir’in Kızı Sezen Aksu,son keşfi Okay Barış ile birlikte müziğe can veriyor!

Türkiye müzik piyasası uzun zamandır anlamlı sesleri duymaya ve hissetmeye hasret kaldığı bir dönemden geçiyor.Son albümü ‘Artık Sevilmiyor Böyle’ ile bu hasreti dindiren Okay Barış,derin ve baharatlı sesiyle dinleyicilere adeta müzik ziyafeti veriyor.

OKAY BARIŞ KİMDİR?

18 Haziran 1974 yılında İstanbul’da doğan Okay Barış,Türkiye’de bilgisayarla yapılan müziğin önde gelen temsilcilerinden biridir.

1989 yılında profesyonel olarak müzik kariyerine giriş yapan sanatçı, dizi müzikleri, reklam jingleları, düzenlemeler, vokal kayıtları, beste ve şarkı sözleri gibi çalışmaların yanısıra Türkiye’nin ünlü sanatçılarından Sezen Aksu, Rafet El Roman, Aşkın Nur Yengi, Çelik Erişçi, Yaşar Kurt, Nez, Yusuf Güney, Burçin Birben, Ozan Koçer, Cemal Çimen, Cengiz İmren, Kerim Tekin, Zeynep Başkan, Flört gibi isimlerle albüm ve sahne çalışmalarında bulundu.

“Engellenmistir” (Ekşi sinema) ve Saran Anadolu basketbol takımının müziklerine imza attı.

‘Ne isem o’ adlı ilk solo albümü, 2011 yılında dijital platformdan satışa sunulmuştur.Albüm 10 şarkıdan oluşmaktadır ve bütün şarkıların söz, müzik ve düzenlemeleri Okay Barış tarafından yapılmıştır.

Aynı zamanda dünya üzerinde,350 platformda satışa sunulan 3 adet single çıkarmıştır.Sanatçı Nez’in seslendirdiği Who’s in the cabin” adlı şarkı dünya üzerinde toplam 7 ayrı karma albüme girdi.

2017 Nisan ayında vizyona giren,başrollerini Bade İşçil ve Tolgahan Sayışman’ın paylaştıkları “Eski Sevgili” filminin soundtrack şarkısını Burcu Tatlıses ile birlikte seslendirdi.

Sezen Aksu’nun ‘’Biraz Pop Biraz Sezen‘’ albümündeki “İhanetten Geri Kalan”, “Baba Evi” , “Üfle de Söneyim” şarkılarının düzenlemeleri Okay Barış tarafından yapılmıştır.

Sözü,bestesi ve düzenlemesi kendisine ait olan “Beter Ol” isimli single çalışması Dmc etiketiyle mayıs ayında satışa sunuldu.

Sözleri Sezen Aksu’ya ,bestesi ve düzenlemesi Okay Barış’a ait olan “Bi Cacık Olmaz” isimli şarkı, Yaşar Gaga’nın “Alakasız Şarkılar” projesinde Serkan Kaya tarafından seslendirildi.

Albümde bunun dışında “Rinna Niri” şarkısının bestesi ve düzenlemesi,Kibariye tarafından seslendirilen “Sevdam Ağlıyor” şarkısının düzenlemesi, Halil Koçak’ın seslendirdiği “Ah yanayım mı” şarkısının düzenlemesi, Kibariye ve Yaşar Gaga’nın birlikte seslendirdikleri “Onursuz Olmasın Aşk” şarkısının düzenlemeleri Okay Barış’a aittir.

Sezen Aksu’nun remix albümünde de ‘İhanetten geri kalan ve Üfle de söneyim’ şarkılarına remix yapmıştır. Sözü,müziği ve düzenlemesi kendisine ait olan ‘Açsana Kapıyı’ isimli şarkısını projelendirmiş ve aynı zamanda şarkının klip yönetmenliğinide üstlenmiştir.

Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan, Gülben Ergen tarafından seslendirilen “Yansın Bakalım” isimli şarkının düzenlemesini yaptı.

Okay Barış’ın prodüktörlüğünü Sezen Aksu ile birlikte üstlendiği ‘Artık Sevilmiyor Böyle…’ isimli 11 şarkıdan oluşan albumü SN müzik etiketiyle 25 Ocak 2019 da tüm dijital platformlarda satışa sunuldu.Albümde ki 11 şarkının da düzenlemesinde Okay Barış’ın kendi imzası bulunuyor.Albümdeki bestelerin tamamı ve 8 şarkının sözü albümün albümün müzikal konseptini de belirleyen Aksu’ya ait.Sözlerden 2’si Sibel Algan tarafından yazılırken albümde bir de sürpriz bulunuyor. Yıldız Tilbe albümde “Aşktan Giderken ” isimli şarkıya yazdığı sözle yer alıyor. Albümden ilk klip “Onursuz Olabilir Aşk” şarkısına çekildi.Klibin yönetmen koltuğunda ise Okay Barış’ın kendisi oturuyor.

Bir cevap yazın