Gündemİzmir Haberleri

İzmir’e turuncu kodlu uyarı: Kuvvetli olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İzmir için uyarı yapıldı. Olumsuz hava şartlarının devam ettiği İzmir’e turuncu kodlu uyarı geldi. Vatandaşlar, kuvvetli yağışla birlikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

SEL VE SU BASKINLARINA DİKKAT

İzmir’de şiddetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, İzmir’de sağanak yağış ve fırtına etkili olacak.  Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yerel kuvvetli (21-55 kg/m2), yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) olmasının beklendiği belirtilen açıklamada, İzmir’de sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, rüzgarın, kuvvetli ve fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiği için de ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği de belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) da İzmirlilere sel, su baskını, yıldırım, fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunması çağrısında bulundu.