Gündemİzmir Haberleri

İzmir’e kar geliyor! Meteoroloji tahminini açıkladı

Son dakika İzmir haberleri… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İzmir için kar tahmini yapıldı. Ülke geneli 12 Şubat Cuma gününden itibaren yeniden soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte İstanbul ve Ankara’da etkili olacak olan kar yağışının 15 Şubat tarihinde İzmir’de de etkisini göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; bugün Türkiye genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Konya ve Karaman dışında İç Anadolu bölge geneli ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR’E KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Türkiye, 12 Şubat Cuma gününden itibaren yeniden soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. Yapılan son tahminlere göre, yurt genelinde sıcaklıklar 10 ila 15 derece kadar düşüş gösterecek.

Sıcaklıkların düşüşe geçmesiyle birlikte Ankara ve İstanbul’da 14 Şubat Pazar günü itibariyle kar yağışı etkili olurken İzmir’de ise şiddetli yağmurun etkili olması bekleniyor.

Öte yandan 15 Şubat tarihinde ise kar yağışının İzmir’i de etkisi altına alması bekleniyor.