İzmir Haberleri

İzmir’e beş yeni BİSİM istasyonu kuruldu

İzmirlilerin yıllardır severek kullandığı BİSİM için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından beş yeni istasyon daha kuruldu.

İzmir’de yıllardır faaliyet gösteren BİSİM’ler için beş yeni istasyon daha kuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bornova ve Çiğli’de kurulan istasyonlarla birlikte kentteki BİSİM istasyonu sayısı 50’yi buldu.

Bisiklet farkındalığını ve kullanımını artırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZULAŞ Genel Müdürlüğü bünyesindeki BİSİM’i büyütmeye devam ediyor. Son olarak Bornova Metro, Fethi Sekin Parkı, Cumhuriyet Parkı, Bornova Stadyumu ve Çiğli Kasaplar Meydanı’nda beş yeni istasyon daha açıldı. 18 ay önce 35 istasyonu bulunan BİSİM, böylece kent genelinde toplam 50 istasyonda, 900 park yeri, 650 tek kişilik ve 70 tandem bisiklet ile hizmet verir hale geldi.

ÇOCUKLAR İÇİN BİSİKLETLER DE GELİYOR

Geçtiğimiz aylarda, özellikle görme engellilerin de bisiklet keyfini yaşayabilmesi amacıyla tandem bisikletleri devreye alan BİSİM, 2021’e de atakla başlamanın hazırlığını yapıyor. Yılbaşında 10 yeni istasyon ve 50 tandem bisikletin yanı sıra ilk kez 120 de ‘çocuk bisikleti’ hizmete alınacak.