İzmir HaberleriManşet

İzmir’e acı haber! Şehit var

İdlib'te dün yapılan hava saldırısı sonucu 2 askerimiz şehit olup 5 askerimizde yaralanmıştı. Şehitlerimizin ailelerine acı haber ulaştırıldı. Tankçı Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları'nın İzmir'deki ailesine şehadet haberi ulaştırıldı.

İdlib’te yapılan hava saldırısı sonucu şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli oldu. Şehitlerimizin birinin İzmirli diğerininde Gaziantepli olduğu öğrenilirken acı haber ise ailelerine ulaştırıldı.

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve askeri yetkililer, ilçede şehidin amcası Firuz Fırıncıoğulları’nın evine gelerek burada bulanan baba Remzi Fırıncıoğulları’na acı haberi verdi.

Şehidin yakınlarını askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teselli etti. Şehit Fırıncıoğulları’nın amcasının bulunduğu eve ve sokağına Türk bayrakları asıldı.
Bekar olan şehit Fırıncıoğulları’nın memleketi Hatay’ın Samandağı ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

Şehidin ailesinin Narlıdere ilçesinde ikamet ettiği, baba Remzi Fırıncıoğulları’nın ziyaret için ağabeyine geldiği, anne Münteha Fırıncıoğulları’nın ise Bursa’da bulunduğu belirtildi.

GAZİANTEP’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Şehit olan askerlerden Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk’ün şehadet haberi, Gaziantep’teki İstiklal Mahallesi’nde oturan babası Osman Ertürk ve annesi Hatice Ertürk’e, askeri yetkililer ve sağlık ekiplerince verildi. Acı haberi alan Ertürk ailesi, gözyaşlarına boğuldu. Haberi alan aile yakınları ve komşular ise eve taziye ziyaretinde bulundu. Bekar olduğu öğrenilen Şehit Mustafa Ertürk’ün cenazesinin, daha sonra belirlenecek olan tarihte Gaziantep’te düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

GAZİANTEP VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA
Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu hemşehrimiz Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk Şehit olmuştur. Aynı saldırıda Şehit düşen bütün askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” denildi.

Bir cevap yazın