İzmir Haberleri

İzmir’den güzel haber! 95 yaşındaki İsmail Amca koronavirüsü yendi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü tüm dünyaya hızla yayılırken Türkiye'de ise koronavirüsünün yaygın olduğu İzmir'den güzel haber geldi. 95 yaşındaki İsmail Amca, İzmir Atatürk Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi olumlu sonuçlandı. Koronavirüsü yenen 95 yaşındaki İsmail Amca alkışlarla taburcu edildi.

Türkiye’de koronavirüsü salgını günden güne artarken İzmir salgının en çok olduğu 2. bölge seçildi. İzmir Atatürk Araştırma Hastanesi’nde 95 yaşındaki İsmail Amca koronavirüsü yendi.

574 KİŞİ KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ
Koronavirüs salgını nedeniyle 574 insanımız hayatını kaybetti, 20 bini aşkın insanımız da enfekte oldu.

İZMİR’DEN UMUTLANDIRAN HABER
Alınan tedbirlerle salgının önü alınmaya çalışılırken, enfekte olan hastalara ve kendini evlerinde karantinaya alan milyonlarca vatandaşımıza moral olacak bir haber İzmir’den geldi.

95’LİK İSMAİL AMCA KORONAYI YENDİ
İzmir Atatürk Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören 95 yaşındaki İsmail Amca, koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu.

Taburcu olan İsmail Amca’yı sağlık çalışanları alkışlarla uğurlarken, İsmail Amca da onlara eşlik etti.

KÜRESEL SALGIN
Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs (corona virus) kısa sürede dünyaya yayılarak, binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘pandemi’ (küresel salgın) ilan ettiği koronavirüs Türkiye’de de görülürken, 574 kişi yaşamını yitirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler