Aydın Haberleriİzmir Haberleri

İzmir’deki olaylı gece Kuşadası’nda bitti!

İzmir'in Selçuk ilçesinde polisin dur ihtarına uymayan otomobil Kuşadası'nda yakalandı. Yapılan sorgulamada kaçan aracın hacizli yakalaması bulunduğu öğrenildi. Yapılan testte ise sürücü B.P.'nin 133 promil alkollü olduğu öğrenildi.

İzmir’in Selçuk ilçesinde polisin dur ihtarına uymayan otomobil Kuşadası’nda yakalandı. Yapılan sorgulamada kaçan otomobil hacizli çıktı ve yapılan testte ise sürücü B.P.’nin 133 promil alkollü olduğu öğrenildi.

Olay, 01.30 sıralarında Türkmen Mahallesi Rıza Saraç Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 35 GA plakalı otomobil İzmir’in Selçuk ilçesinde polisin dur ihtarına uymayıp kaçtı. Kuşadası polis ekiplerine haber veren Selçuk polisleri aracın peşini bir an olsun bırakmadı. 25 kilometre sonunda Kuşadası’nda Kuştur polis noktasına gelen otomobil burada da dur ihtarına uymayarak kaçmaya devam etti.

Otomobil ara sokaklara girerek izini kaybettirmek istedi fakat Kuşadası polisi peşini bırakmadı. Gitmesi muhtemel olan her ara sokağı tutan ekipler 10 dakikalık kovalamaca sonrası Rıza Saraç Caddesi üzerinde otomobili durdurmayı başardı. Yapılan sorgulamada kaçan aracın hacizli yakalaması bulunduğu öğrenildi. Yapılan testte ise sürücü B.P.’nin 133 promil alkollü olduğu öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu