Gündemİzmir Haberleri

İzmir’deki koronavirüs vakası ile ilgili konuşan Yılmaz Özdil’e Bakan Soylu ateş püskürdü!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, geçtiğimiz günlerde bir Youtube programına konuk olarak İzmir'deki vaka sayısının çok olduğu ve elinde verilerin olduğunu iddia etmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bu iddialara karşı en sert tepki geldi.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil gazeteci Ruhat Mengi’nin YouTube programı Her Açıdan TV’ye konuk olarak İzmir ile ilgili flaş iddialarda bulunmuştu.

SERT TEPKİ GELDİ
İzmir’deki koronavirüs vaka sayısıyla ilgili gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunan Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’e en sert tepki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’e tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Yalan söylüyorlar. Ömrüm bu yalanlarla mücadeleyle geçiyor. Ahlaksızca bir şekilde insanları tahrik etmeye çalışıyorlar. hayatım kaçak göçle mücadeleyle geçti benim.’ dedi. Bakan Soylu ayrıca ‘Elinde veri varsa açıklamıyorsan ahlaksızlıktır. Bende tüm veriler var. Biz devlet idare ediyoruz.’ açıklamasında bulundu.

Yılmaz Özdil’in ‘sınır öyle bir hale geldi ki, hala İran sınırında 50-60 bin kişi elin kolunu sallaya sallaya ülkeye giriyor. Bu nasıl virüsle mücadeledir.” sözlerine tepki gösteren Bakan Soylu şöyle konuştu:

“Benim görevim yalanla, vatandaşımızı istismar edenlerle mücadele etmek. Bunu sosyal medyada yayınlayanı da muhatap alırım. Benim böyle bir derdim yok. Eğer biz bunu söylemezsek ortaya koymazsak vatandaşımız bunun yalan olduğunu nereden bilecek? İzmir’deki rakamları biliyorsunuz. Eğer elinde bir veri varsa ve açıklamıyorsan bu ahlaksızlığın önüdür. Hangi ilde ne kadar var biz bunu biliyoruz. Devlet idare ediyoruz. Hem yalan söyleyeceksin hem öteki taraftan topluma yanlış bilgi vereceksiniz ardından da bütün bunlar normalmiş gibi ortaya koyacaksınız. Ben Van sınırından Ağrı sınırından ne kadar insan geldiğini açıklamaktan imtina etmedim ki. Ama yine yalan konuşuyorlar.”