İzmir HaberleriManşet

İzmir’deki engelli adam akülü sandalye ile hayata dönmeyi bekliyor!

İzmir´in Kemalpaşa ilçesi'nde yaşayan Hüseyin Yılgın'ın sol bacağı enfeksiyon nedeniyle kesildi. Evde tek başına yaşayan engelli adam, hayata karışabilmek için yardımseverlerden akülü araba istiyor.

İzmir´in Kemalpaşa ilçesi, Armutlu mahallesinde yaşayan 62 yaşındaki Hüseyin Yılgın’ın, 6 ay önce enfeksiyon şikayetiyle gittiği hastanede sol bacağı kesildi.  Tek başına evde emekleyerek yaşayan Yılgın, yaşadığı zorlukları Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na anlattı.

8 ay öncesinde ağrılarının başladığını söyleyen Yılgın, 8 ay önce sol bacağındaki ağrı nedeniyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurdu. Bacağındaki enfeksiyon nedeniyle ameliyatla bacağı kesilen Yılgın, engelli bir birey olarak yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Evinde tek başına yaşayan, günlük işlerini çözmekte zorluk yaşayan Yılgın, “Emekleyerek bir yere gidebiliyorum, işlerimi hallediyorum. Tuvalete giderken bile zorlanıyorum. Dışarı çıkamıyorum. Aylardır ev hapsinde gibiyim. Devletimizinden, hayırseverlerden bir akülü sandalye istiyorum” dedi.

YARDIM ELİ BEKLİYOR

62 yaşında Armutlu´da Yılgın, zor durumda olduğunu, devletten ve hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli beklediğini belirterek özgürlüğüne kavuşmak için bir akülü sandalye istedi.