İzmir Haberleri

İzmir’deki boynuzlu horozu görenler şaşkına dönüyor!

İzmir'in Torbalı ilçesinde boynuzlu horozu görenler şaşıp kalıyor. Evinin bahçesinde hobi olarak tavuk yetiştiren gazeteci Vedat Aksu'nun sahibi olduğu boynuzlu horoz görenlerin ilgisini çekiyor. Horozuna gözü gibi baktığını belirten Aksu, ''Bugüne kadar horozu satmam için sayısız teklifler aldım ama hepsini geri çevirdim" dedi.

İzmir’in Torbalı ilçesinde evinin bahçesinde hobi olarak tavuk yetiştiren gazeteci Vedat Aksu’nun sahibi olduğu boynuzlu horozu görenler şaşkına dönüyor. Adını ‘Michael’ koyduğu horozuna gözü gibi baktığını belirten Aksu, horozunu satması için gelen teklifleri geri çevirdiğini söyledi.

Muratbey Mahallesi’ndeki evinin bahçesinde hobi amaçlı tavuk yetiştiren gazeteci Vedat Aksu, geçen yıllarda bu işle uğraşan arkadaşlarından farklı türlerden yumurta topladı. Kuluçka sonrası yumurtalardan çıkan civcivlerden biri Aksu’nun dikkatini çekti. Büyüyen civcivlerin içerisindeki bir horozun kunkulunun altında boynuzlarının olduğunu fark etti.

Aksu, tüm ilgisini bu hayvana yöneltti. Bir müddet bu konuda araştırma yapan Aksu, horozunun Fransa’nın Marsilya şehrinde benzer türlerin olduğunu ve ‘Boynuzlu Pado’ olarak adlandırıldığını öğrendi. Ender bulunan boynuzlu bir horoza sahip olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Aksu, horozunun adını ‘Michael’ koydu.

‘HOROZUMA GÖZÜM GİBİ BAKIYORUM’

2 yaşındaki horozunun ilgi odağı haline geldiğini belirten Vedat Aksu, “Arkadaşlarımın verdiği yumurtaların birinden çıkan civcivlerin içerisindeki horoz büyüyünce kunkulunun altında boynuzlarının olduğunu fark ettim. Çok şaşırdım, hayatımda ilk kez böyle bir olayla karşılaştım. Görenlerde önce şaşırıyor. Sabah ve akşam saatlerinde yem ve su vermek için dışarı çıkardığım horozuma gözüm gibi bakıyorum. Boş zamanlarımın birçoğunu horozumla geçiriyorum. Bugüne kadar horozu satmam için sayısız teklifler aldım ama hepsini geri çevirdim” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler