İzmir Haberleri

İzmir’de Zabıta Ekipleri Sahaya İndi! “Şırınga Çikolata” Denetimi Yapıldı

Diyarbakır ve Ankara’da yaşanan şırınga şeklinde bulunan çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu hayatlarını kaybeden 7 yaşlarındaki 2 çocuğun haberlerinden sonra Aliağa Belediyesi Zabıta Ekipleri harekete geçti. Aliağa ilçesinde eğitim ve öğretim vermekte olan okul kantinlerinde denetim yapan ekipler, okullarda şırınga çikolatanın satışının gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol ettiler.

Ayrıca Aliağa Belediyesi Zabıta ekipleri, kantinlerde sadece şırınga çikolatayı değil aynı zamanda hijyen, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları, gıda maddesi ürünlerin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, yangına karşı alınan önlemler, haşere ve kemirgenler, gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri gibi bir çok konuda denetim yaptı.

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, çocukların sağlığı ve huzuru için kontrol ve denetimlere devam edeceklerini ifade ederek; “Son günlerde ülkemizin gündemine gelen ve çocuk ölümlerine sebep olan şırınga çikolata gibi ürünlerin ilçemizdeki okul kantinlerinde öğrencilere satışının önlenmesi için Aliağa Belediyesi Zabıtası olarak çalışıyoruz. Kantin sorumluları ve çalışanlarına gerekli hijyen kurallarına uyulması için uyarılarda bulunuyoruz. Yaptığımız denetim ve kontroller sonucunda eksik görülen konularda yasal işlem başlatıyoruz” dedi

Bir cevap yazın