İzmir HaberleriManisa Haberleri

İzmir’de yola çıkacaklar dikkat! Ankara karayolunda yoğun kar

Manisa'nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle karayolları ekipleri kar temizleme çalışmalarına başladı. İzmir Ankara karayolunda aksama yaşanmaması için ekipler harekete geçti.

Manisa’nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ekipler kar ulaşımda aksama yaşanmaması için harekete geçti. Yağış nedeniyle kar kalınlığı 10 santime ulaştı.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI
İzmir Karayolları 2’nci Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Uşak 25’inci Şube Şefliği Gökçeören Bakımevi personeli, İzmir- Ankara D 300 karayolunda ulaşımın aksamaması için Kavacık Mahallesi ile Kovukdere mevkileri arasındaki bölümde, çalışma başlattı.

Ekipler, 4 araçla yolda kar küreme işlemi yaparken, Kula Bölge Trafik İstasyon Amirliği’ne bağlı trafik ekipleri ise, karayolu üzerinde belirli noktalarda sürücüleri yönlendiriyor. Karayolunda ulaşımda herhangi bir aksamanın yaşanmadığı belirtildi.

EKİPLERİMİZ DEVAM EDİYOR
Uşak 25’inci Şube Şefliği Gökçeören Bakımevi ekip başı Akın Topal, “Kula ile Kovukdere mevkisi arasında yoğun çalışmalarımız var. Sabah 05.00 civarında başlayan kar yağışı, yer yer 10 santimetreye kadar birikti. Ekiplerimiz hala çalışmaya devam ediyor. Yolda olan vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diler, yağışlı bölgelerde dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatırız” dedi.