Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de yeni koronavirüs önlemleri! O caddelere girişler kısıtlanacak

Türkiye’de koronavirüsle mücadele devam ederken, tedbirsizlikler vakaların ciddi oranda artmasına neden oldu. Vakaların arttığı İzmir’de salgının yayılımını engellemek adına ek tedbirler alınmaya devam ediyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir genelinde önlemler kapsamında kalabalık caddelere girişlerin kontrollü yapılacağını bildirdi. Bu karar doğrultusunda ilk uygulamanın Karşıyaka’da başladığını bildirdi.

Köşger, Kovid-19 vakalarının artmasına ilişkin tedbir ve denetimlerin devam ettiğini söyledi. Kentin işlek caddelerine yönelik özel tedbirlerin uygulamaya konulduğunu anlatan Köşger, sosyal mesafe ihlallerinin önüne geçmek için bazı cadde ve sokaklara girişin kontrollü sağlanmasına karar verildiğini belirtti.

KALABALIK CADDELERDE YENİ ÖNLEMLER

İşlek caddelerden olup Karşıyaka Çarşısı olarak da bilinen Kemalpaşa Caddesi’nde kontrollü giriş uygulamasının başladığına işaret eden Köşger, “Caddede maksimum kişi sayısı yaklaşık olarak 2 bin 500’ü geçmeyecek şekilde bir organizasyon yaptı arkadaşlar. Bunu benzer ilçe merkezlerinde, Konak, Bornova, Buca gibi kalabalık caddelerde de uygulayacağız.” dedi.

KALABALIĞIN ARTMASI HALİNDE GİRİŞLER KISITLANACAK

Alınan kararla polis ekipleri, Karşıyaka Çarşısı için özel tedbirleri uyguladı. Çarşı genelinde görev yapan 30 polis, giriş yapanlara maske ve mesafe uyarısı yapıyor. Anonslarla da sürekli uyarı yapılan çarşıda anlık takip edilen kalabalığın artması halinde caddeye geçişin kısıtlanacağı belirtildi.

İzmir’de koronavirüsten ölenlerin sayısı korkuttu! İşte kasım ayının tablosu

İzmir’de koronavirüs vakaları tırmanışa geçti. Kentte salgının yayılımını engellemek adına ek tedbirler alındı. Gazeteci İsmail Saymaz İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi ölüm rakamlarını paylaştı. Saymaz, Büyükşehir Belediyesi verilerine göre 2020 yılının kasım ayında İzmir’de 1151 bulaşıcı hastalık ölümü gerçekleştiğini duyurdu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İzmir’de koronavirüs tedbirleri kapsamında mesai saatlerinde değişiklik!

İzmir’de koronavirüs ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası basın mensuplarına yeni yasakları açıklamasının ardından organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ