Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de yaşayanlara kritik uyarı: Sakın bu telefon aramalarına kanmayın!

İzmir’de yaşayanlara kritik bir uyarı geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uyarı yapıldı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, kimliği belirsiz kişilerin telefonla arayarak kedini belediye yöneticisi olarak tanıtan ve yardım kampanyası için destek talebinde bulunan dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

DOLANDIRICILARA KARŞI UYARI

İzmir Büyükşehir Belediyesi önemli bir uyarı yaptı. Kendini belediyede üst yönetici olarak tanıtan ve detsek talebinde bulunan dolandırıcılara karşı uyarı yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada bu tarz maddi destek talebinde bulunanlara itibar edilmemesi konusunda vatandaşlara uyarıda bulunuldu ve destek vermek isteyenlerin berekethareketi.izmir.bel.tr adresine başvurmaları gerektiği hatırlatıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin ismini kullanarak telefonla ulaştıkları İzmirlilerden ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım amacıyla yürütülen kampanyaya destek talebinde bulunan bazı kişilerin, hazırladıkları gıda kolisi başına 600 TL nakit talebinde bulunduğu tespit edildi. Benzer dolandırıcılık girişimcilerinin geçmişte de görüldüğünü hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, belediye adına arayarak maddi beklenti dile getiren kişilere itibar edilmemesi ve bu tür durumların doğrudan emniyete bildirilmesi gerektiğini vurguladı.
İhtiyaç sahibi yurttaşlara destek vermek isteyenlerin ise berekethareketi.izmir.bel.tr adresine başvurabileceği belirtildi.