Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de yaşayanlar dikkat: 28 Şubat’a kadar kart başvuru merkezlerinden alacaksınız

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını enggelemek amacıyla canla başla çalışan sağlık personellerimiz için toplu taşımada ücretsiz yararlanmaları uygulamasını genişlettiğini duyurdu.

28 ŞUBAT’A KADAR KART BAŞVURU MERKEZLERİNDEN ALACAKSINIZ

Sağlık personeli HES kodlarının da tanımlı olduğu kartlarını 28 Şubat’a kadar kart başvuru merkezlerinden alabilecek.  İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm dünyayı sarsan küresel salgınında risk grubundaki sağlık çalışanlarının toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmaları uygulamasını genişletti. Aralık ayı meclis oturumunda İzmirim Kart bünyesinde sağlık emekçilerine özel Sağlık Personeli Kartı çıkarılması kararı alındı. Sağlık Personeli Kartı’nda HES kodu da tanımlı olacak.

Sağlık Personeli İzmirim Kartı, Sağlık Bakanlığı’nın kayıt sisteminde yer alan sağlık personeli için geçerli olacak. 65 Yaş Üstü, Engelli, Şehit Yakını ve Gazi İzmirim Kart sahibi olan sağlık çalışanlarının ayrıca kart almasına gerek yok. Toplu ulaşımdan indirimli yararlanan 60 Yaş, Öğrenci ya da Öğretmen İzmirim Kartı bulunan sağlık çalışanlarının ise bu kartlarını kapattırarak kart alması gerekiyor.

Kartlar güncel bir fotoğraf, kimlik fotokopisi ve 10 TL karşılığında Konak Etçiler Üstü ve Konak Katlı Otopark, Bornova, Üçyol, Fahrettin Altay aktarma merkezleri, Bostanlı İskele kart başvuru merkezlerinden alınabilecek. Ayrıca www.izmirimkart.com.tr üzerinden de başvuru imkanı sağlanacak. Kartların dağıtımı 28 Şubat 2022 tarihine kadar sürecek.