İzmir Haberleri

İzmir’de yağmur sularına kapılan kadın son anda kurtuldu!

İzmir'in Konak ilçesinde dün yağan sağanak yağmurda yağmur sularına kapılan kadın son anda kurtuldu.

İzmir’in Konak ilçesinde dün yağan sağanak yağmur caddeleri denize çevirdi. Şiddetli yağmurda biriken suya düşen Azerbaycanlı Yelena Shekalyo ise, “Kendimi denizde sandım. 2 metrelik dalgalarla boğuştum” dedi. Kadın kendini zor kurtardı.

İzmir’de dün etkili olan gök gürültülü sağanakta, cadde ve sokaklar göle döndü. Halil Rıfat Paşa Caddesi’nde yağmur sularına düşen tiyatrocu Yelena Shekalyova ise çevredekiler tarafından kurtarıldı. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasınca görüntülendi. Yaşadıklarını anlatan Shekalyova, “Saat 16.00’da evden çıkıp provaya gidecektim. Yağmurdan dolayı biraz erken çıktım. Su basmış, kaydım. 2 metrelik bir dalga üstüme geldi. Kendimi denizde, denizin altında sandım. Yaklaşık 10 dakika sular altında kaldım. Bana çevredeki esnaf yardımcı oldu. Sulardan kurtuldum, kalktım ve eve dönmek istedim. Her taraftan dalgalar gelmeye devam ediyordu. Her yerim çamur oldu” dedi.

YETKİLERE SESLENDİ

Eve gittiğinde ilk olarak canının acımadığını belirten Shekalyova, “Zaman geçtikçe dizlerimde, dirseklerim ve bileklerimde ağrı hissetmeye başladım. İyi ki başımı vurmadım. Her sene burada bu sorunu yaşıyoruz. Yokuştan su hızla iniyor. Başka yokuşlar da olmasına rağmen özellikle burada hep aynı sorun var. Hayvanlar da çok korkuyor. Kaçışmaya başlıyor. Umarım bu durum düzelir” diye konuştu.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu