Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de vaka sayısı alarm verdi: Korkutan açıklama!

İzmir’de vaka sayıları artışa geçti. Normalleşmeyle birlikte sokağa çıkma kısıtlaması genişletildi ve kafe-restoranların da açılmasıyla vatandaşlar kendini dışarı attı. Hal böyle olunca koronavirüs kuralları da hiçe sayılmaya başlandı. İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, İzmir’deki artan vaka sayılarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çamlı, “İzmir’de vaka sayısı şu an 700’leri aştı” dedi. Öte yandan “Vaka artış sayısında Avrupa’da birinci, dünyada dördüncüyüz” dedi.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’e konuşan Çamlı, artan vakalara rağmen Sağlık Bakanlığı’nın tedbir almadığını ve hiçbir şey olmamış gibi rahat davranmasını eleştirdi.

Dr. Çamlı, “Vakalar artıyor ama işin ilginç yanı hiçbir şey yapılmıyor. İzmir’de günlük vaka sayısı 280 iken şu an 700’leri aştı. Düşünün İzmir’in kırmızı olduğu dahi açıklanmadı. İnsanlar bu hafta sonu yasak var mı, yok mu onu bilmiyor. Hâlâ kongrelerde boy göstermeler devam ediyor. Bu rakamları göreceğimiz günler, öncesinden belliydi. Türkiye vaka artış sayısında Avrupa’da birinci, dünyada dördüncü” diye konuştu.