İzmir Haberleri

İzmir’de topyekün mücadele! Koronavirüste mahalle ekipleri dönemi!

İl Hıfzısıhha Kurulu ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in koronavirüste yeni tedbirleri görüştüğü toplantıda, kent genelinde Mahalle Denetim Ekipleri kurulmasına karar verildi.  

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında yapılan toplantıda yeni tedbirler görüşüldü. Alınan kararlar uyarınca virüs taşıyan ya da virüslü hasta ile temaslı olması sebebiyle ev izolasyonuna tabii tutulan kişilerin kurallara uymaması durumunda haklarında adli işlem başlatılması kararı alındı.

Alınan kararlar arasında ‘Mahalle Denetim Ekipleri’nin oluşturulması da bulunuyor. Denetim ekiplerinin içinde; kamu kurumları, yerel yönetimler, kolluk birimleri, okul müdürleri ve öğretmenleri, din görevlileri, muhtarlar ve azaları, apartman ve site yöneticisi temsilcileri yer alacak. Görevlendirilen ekiplerin mahalle bazında izleme ve takip çalışmalarını yürütecekleri bildirildi.

Ekiplerin denetimi ilgili birimler arasında sağlayacakları koordinasyon ve elektronik imkanları kullanarak yapacağı öğrenildi. Yapılan yazılı açıklamada, toplantıda alınan kararların katılımcılar tarafından oy birliğiyle alındığı açıklandı.