İzmir Haberleri

İzmir’de toplu ulaşım araçlarında ‘Yeşil koltuk’ uygulaması!

İzmir'de koronavirüse karşı önlemler alınmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarına kapasitesinin yüzde 50'sinden fazla yolcu almayarak, 'yeşil koltuk uygulaması' başlattı.

İzmir’de koronavirüs önlemleri kapsamında, toplu ulaşım araçlarında ‘yeşil koltuk uygulaması’ başlatıldı. Toplu ulaşım aracını kullananlar eğer oturmak isterse yeşil renkle işaretlenmiş koltuklara oturacak.

Toplu ulaşım araçlarına binenlerin bugünden itibaren yeşil renkle işaretlenmiş koltuklara oturacağı ve diğer yolcularla arasındaki sosyal mesafeyi koruyacağı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge çerçevesinde toplu ulaşım araçlarına, kapasitelerinin yüzde 50’sinden fazla yolcu alınmasına ilişkin yasak getirildiği hatırlatıldı.

YEŞİL KOLTUK UYGULAMASI BAŞLATILDI

Bu doğrultuda tüm toplu ulaşım araçlarında “yeşil koltuk uygulaması” başlatıldığı belirtildi. Toplu ulaşım araçlarına binenlerin bugünden itibaren yeşil renkle işaretlenmiş koltuklara oturacağı ve diğer yolcularla arasındaki sosyal mesafeyi koruyacağı belirtildi.

Yeşil koltuk uygulaması ve alınan önlemlerle ilgili bilgilendirici yazılar da hazırlayan belediyenin, bu yazıları metro, tramvay, gemi, tren ve otobüslerle aktarma merkezlerine, iskelelere, istasyonlara ve duraklara astığı bildirildi.