Ege Haberleriİzmir HaberleriYerel

İzmir’de toplu taşıma kullanan herkesi ilgilendiriyor: İZBAN duyurusu yapıldı!

İzmir’de binlerce kişi her gün İZBAN’ı kullanıyor. Bu kapsamda ilde toplu taşıma araçlarını kullananlar için önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şirinyer ile Kemer istasyonları arasına yeni bir istasyon yapacak.

İzmir’de toplu taşıma kullananları sevindirecek yeni bir açıklama yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şirinyer ve Kemer istasyonları arasında yeni bir istasyon yapacak. İZBAN’ın 42’inci istasyonu Lale ve Adatepe mahallelerinde yaşayan yurttaşların ulaşımını rahatlatacak. Lale Mahallesi İZBAN İstasyonu için İzmir Büyükşehir Belediyesi 27 Eylül’de ihaleye çıkacak. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak imalat çalışmaları 1,5 yılda bitirilecek. İmalat çalışmaları kapsamında İZBAN’a entegre olacak 1 adet yer üstü İZBAN tren istasyonunun kaba inşaatı, ince işleri, mekanik ve elektrik imalatları ile çevre düzenlemesi yapılacak.

Tepeköy – Selçuk arasındaki bölüm hizmete açıldı

Öte yandan İzmir Banliyö Sistemi İZBAN hattı önce Torbalı’ya kadar uzatıldı. Ardından Tepeköy – Selçuk arasındaki 26 kilometrelik bölüm hizmete açıldı. İZBAN hattı Selçuk İstasyonu’nun da katılımıyla 136 kilometreye erişti.
İzmir’de yapılan çalışmalara ilişkin konuşan Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Acil çözüm ekiplerinin çalışmaları kapsamında bu bölgede yaptığımız görüşmelerde muhtarlarımız ve mahalle sakinleri ağırlıklı olarak bu talebi dile getirdi. Biz de gerekeni yapmak üzere harekete geçtik. En kısa sürede İZBAN trenleri Lale Mahallesi’nde de duracak. Hemşerilerimiz raylı sistem ağına daha kolay ve doğrudan bağlanacak. Şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.